Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Cormoran Cora Z Activator

10. června 2011 vložil(a) osprey | kombinované nástrahy | výrobce: Cormoran | 4.395× zobrazeno | žádný komentář

img60_146.jpg
Tato nástraha je zvláštní směsicí gumy a wobbleru. Vpředu je vybavena klasickou lopatkou z plykarbonátu, zadní polovina je z měkčeného plastu a realisticky napodobuje rybí ocas.
Sama o sobě není vůbec špatná a zajímavá je jednak svou neokoukaností a jednak schopností předvádět poměrně zvláštní pohybové kreace, které mohou mít občas u ryb nečekaný úspěch.

Provedení

Potápivá dělená a ozvučená směs wobbleru a gumové nástrahy. Pod měkkým povrchem přední části se skrývá plastový skelet obsahující ocelové kuličky.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se ve velikostech 9,5 cm (18 g), 13 cm (35 g), 18 cm (95 g).

Kvalita dodávaných háčků

Poměrně robustní a ostrý oblý trojháček postačující k lovu všech ryb s výjimkou sumce.

Přednosti

Nástraha je spíš wobbler než guma, ale celá zadní část je na dotek měkká a se zbytkem těla je spojena jen pásem odolné tkaniny, což vytváří dvojdílnou pohybovou akci. Nořítko klade při tažení docela velký odpor a je schopné nástraze udílet výrazný vlnivý pohyb do stran. Daleko zajímavější je ale nechat nástrahu vyklesávat a oživovat ji trhavými pohyby, přičemž sem tam se vyplatí delší potažení.
Jedná se o věc pro extrémní hračičky, schopnou prosadit se na silně prochytávaných místech. Ti, kdo nástrahy prostě tahají, ji nikdy nedocení.

Použití

Klasická přívlač zaměřená spíše na prochytávání konkrétních míst než prohazování velkých ploch.

Lovené druhy ryb

U nás hlavně štika a to i pěkné exempláře. Vyloučit nelze ani záběr sumce nebo velkého candáta.

Ideální použití

Prochytávání stanovišť ryb – lov podél překážek a porostů nebo v úplavech a jamách pod mešími jezy.
Přemlouvání zkušených ryb, které už toho hodně viděly.
Lov štik na pstruhových revírech (nástraha má jen 1 trojháček).

Nevýhody

Měkký povrch je málo odolný vůči štičím zubům (ale víc než běžné "gumy".
Snadno dojde k odtržení oka – není to vinou nekvalitního provedení, měkčený plast prostě nedokáže odolávat štičím zubům. Řeší se to nalepením nového oka.

Oblíbené barvy

Je jich celkem dost, v zásadě se najde uplatnění pro většinu z nich.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.