Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

MEPPS Aglia Long

4. března 2011 vložil(a) osprey | rotační třpytky | výrobce: Mepps | 4.714× zobrazeno | žádný komentář

img6_17.jpg
Tato rotačka s křídlem ve tvaru vrbového listu je výrobek s mnohaletou historií. Stále patří mezi nejoblíbenější modely rotačních třpytek a to jak u závodníků tak u běžných rybářů.

Provedení

Tradiční rotační třpytka s dobrým výrobním zpracováním a dobrým chodem. Zvláště je to třeba ocenit u malých velikostí.

Vyráběné velikosti

Od velikosti 00 až po velikost 5, takže vyráběné spektrum sahá od UL přívlače až po nástrahy na trofejní štiky.

Kvalita dodávaných háčků

Poměrně kvalitní a celkem robustní trojháček VMC, plně postačující pro lov všech ryb kromě sumce.

Přednosti

Dobrý chod, odolná povrchová úprava, dík dlouholeté tradici firmy seženete oblíbené barevné provedení (u mě je to vel. 3 s mosazným křidélkem a červenou fólií) i po letech.

Použití

Poměrně univerzální, jako u většiny rotaček. Dlouhé křidélko svírá při rotaci s osou třpytky poměrně úzký úhel, takže nástraha klade vodě menší odpor a je dobrá pro použití v proudech.

Lovené druhy ryb

Cokoli schopného zabrat na rotačku. Na nejmenší velikost se běžně chytají i „bílé ryby“ včetně občasných záběrů ouklejí. Velké velikosti patří mezi štikovou klasiku.

Ideální použití

Větší velikosti jsou rotačky s univerzálním použitím vhodné i pro lov v proudící vodě. Užší kužel rotace nejen že klade menší odpor při tažení, ale vydává jemnější vibrační stopu oproti modelům s širším křidélkem. Někdy ryby snad právě z tohoto důvodu dají této třpytce přednost.
Nejmenší modely jsou oblíbenými nástrahami vyznavačů UL přívlače a závodníků. Ti si je obvykle dolaďují změnou zátěže (buď přímo v tělíčku nebo dávají brok na vlasec před nástrahu), pokreslují křidélko fixy a obvykle mění trojháčky za bezprotihrotové Ownery.

Nevýhody

Největší nevýhodou je cena, která je výrazně vyšší než u konkurence s menší tradicí.

Oblíbené barvy

Čistý kov – stříbrná, zlatá, měděná, dále černá a varianty s nalepenou perleťovou a červenou fólií – víceméně celý klasický základ nabídky.

img6_18.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.