Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Mikrosmáček na marmyšce

5. června 2011 vložil(a) osprey | smáčci | výrobce: RedBASS.cz | 4.988× zobrazeno | žádný komentář

img59_145.jpg
Mikrosmáčci dovážené firmou Nástrahy cz. z Austrálie, jsou dokonalou napodobeninou potěru a miniaturních rybiček. V kombinaci s marmyškou s delším háčkem patří k nejpřitažlivějším nástrahám pro vertikální přívlač.

Provedení

Smáčci mají výrazné 3D oči a jsou z velmi měkké gumy v mnoha barevných odstínech. Některé typy mají v tělíčku flitry. Nezatížení ve vodě plavou. Vhodná marmyška k jejich nastražení by měla mít delší ramínko háčku.

Vyráběné velikosti

Mikrosmáčci se vyrábějí ve velikosti 4,6 cm. Větší modely je možné použít s větší marmyškou. Na mikrosmáčky jsou optimální marmyšky o hmotnosti od 1,5 do 3 g.

Přednosti

Smáček nastražený na marmyšce zaujímá oproti nastražení na jigovou hlavičku vodorovnou (a tudíž přirozenější) polohu. To umožňuje dokonalý pohyb nástrahy i při velmi nepatrných kmitech špičky prutu – např. úplně postačí špičkou cvičit o pouhý centimetr a nástraha bude neodolatelně lákat ryby.
Při nastražení na jigové hlavičce je potřeba razantnějších kmitů špičkou v rozmezí 5 -10 cm.

Použití

Vhodná kombinace pro vertikální přívlač u břehu, podél skal, z lodiček či belly boatů a při lovu na dírkách.
Pomalu a jemně se pohybující nástraha je velmi účinná zejména v chladných obdobích roku, kdy dravci raději útočí na snadno dosažitelnou kořist, než na zběsile poskakující nástrahu.

Lovené druhy ryb

Většinou menší dravci - okouni, pstruzi potoční i duhoví, siveni, někdy i štiky a candáti.

Ideální použití

Nejlépe se hodí k vertikální přívlači a pro lov na dírkách. Jedinečnost mikrosmáčka na marmyšce tkví v možnosti pracovat s nástrahou velmi jemně, ale zároveň umožňuje provádět i „ostré skoky“. Bez oživení špičkou prutu téměř nepracuje, pouze při propadu sloupcem, kdy dělá krouživé pohyby. Velmi dobře se dá s touto kombinací „oťukávat“ dno (vznikají miniaturní obláčky usazenin, které z dálky upoutají pozornost dravců na kořist).

Nevýhody

Nevýhody téměř nejsou! Za zmínku možná stojí jen menší odolnost měkkých smáčků proti ostrým dravčím zoubkům. Zde ale postačí smáčka stáhnout z háčku a znovu ho nastražit za nepoškozenou stranu tělíčka (např. hřbetem dolů). Tím se životnost nástrahy zdvojnásobí. To, že pak smáček plave „břichem vzhůru“ vůbec nevadí.
Paradoxně - potrhaný smáček vytváří ve vodě ještě jemnější pohyby a tím ještě více ryby láká k útoku.

Oblíbené barvy

Přírodní vzory včetně těch nejtmavších. Na dírkách se někdy vyplatí použití buď naprosto černých vzorů nebo naopak nastražit reflexně oranžové či fluozelené smáčky.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.