Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Smáček Berkley Power Minnow

5. června 2011 vložil(a) osprey | smáčci | výrobce: Berkley | 7.339× zobrazeno | 1 komentář

img58_142.jpg
Dnes již klasický typ smáčka, s nímž mnozí vyznavači těchto nástrah před lety začínali. Stále se jedná o velmi úspěšnou nástrahu, na kterou se uloví spousta ryb mnoha druhů.

Provedení

Štíhlý realistický smáček z poměrně tuhého plastu. Tělíčko je zakončeno vidlicovitým ocáskem.

Vyráběné velikosti

V současnosti se vyrábí ve velikostech 2 a 3 palce (5 a 7,5 cm). Velikost 4 palce (10 cm) se už dnes nevyrábí, což je škoda.

Přednosti

Se smáčkem je možné výborně pracovat, hodně však záleží na hmotnosti zátěže a jejím umístění. Nástrahu lze prezentovat velmi aktivně nebo naopak úplně pomalu a pasivně, kdy se zdá být téměř bez pohybu.
Rozdílné oživování však dokáže vydráždit téměř každou rybu.

Použití

Se smáčky lze lovit jak na stojatých vodách, tak i na řekách. Velmi účinný je lov z lodi nebo boatu. Kromě sladkovodních ryb jsou velmi účinné i při lovu tresek v mělčích oblastech severských moří.

Lovené druhy ryb

Velikost 5 cm se uplatní hlavně při lovu pstruhů a okounů. Občas se na ně splete i jelec tloušť a jesen. Na štiky a candáty je optimální velikost 3“ (7,5 cm) a 4“ (10 cm).

Ideální použití

K propátrávání členitého dna, kde je spousta rybích úkrytů. Samozřejmě se spousta smáčků ve vázkách utrhne, ale to už k lovu s nimi patří.
Právě zde je velmi důležité určit optimální velikost použité hlavičky a její hmotnost. S těžkou hlavičkou je možné nástrahu vodit jen agresivně.
Na pomalé vedení a vytvoření pohybu „umírající rybky“ je nejlepší nastražení smáčka na streamrovém háčku se zátěží (broky) umístěnou několik decimetrů nad nástrahou.

Nevýhody

Snad jedinou nevýhodou je poměrně časté poničení nástrah o zuby dravců, i když zrovna tento typ smáčků patří k těm tužším (což mu někteří vláčkaři i zazlívají).

Oblíbené barvy

Barva „bílé ryby“ se stříbrnými boky a tmavším hřbetem, za horších světelných podmínek nebo v hlubší vodě i fluorescenční zeleň.

img58_143.jpg img58_144.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Neděle 2. prosince 2012 ve 12:53® Tibi
Tibi

Osobne mám vynikajúce skúsenosti s Power Minnow na ostrieže (okoun)a menšie štučky. Vynikajúco pôsobí na montáži Drop Shot active!!!Môžem vrelo odporúčať! :)