Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Smáček Berkley Minnow Mini Gulp Alive

5. června 2011 vložil(a) osprey | smáčci | výrobce: Berkley | 7.296× zobrazeno | 2 komentáře

img57_140.jpg
Tato nástraha by se dala označit jako „smáčky trochu jinak“. Je vyrobena z měkkého biodegradačního materiálu (v přírodě se rozloží) a uložena v nálevu, který ji jednak aromatizuje a navíc ji soustavně udržuje měkkou a vláčnou. V celkovém součtu svých vlastností je tento typ smáčků velice účinný.

Provedení

Tato měkká nástraha je vyrobena z materiálu, který se v přírodě sám rozloží. Její výhodou je možnost opětovného „navonění“ a změkčení v extraktu.

Vyráběné velikosti

Smáčky Mini Gulp Alive se vyrábí jen ve velikosti 2 cm a v jednom balení (skleničce) je 30 ks smáčků ponořených do originálního atraktantu.

Přednosti

Se smáčkem je možné výborně pracovat. Hodně záleží na hmotnosti použité zátěže a jejím umístění. Nástrahu můžeme vláčet velmi aktivně, nebo ji naopak prezentovat úplně pomalu, kdy je na vlasci téměř bez pohybu. Smáček dokáže vydráždit téměř každou rybu, jen použít tu správnou techniku a rychlost vedení. Po několika náhozech je dobré namočit smáčka do originálního extraktu.

Použití

Se smáčky je možné lovit úplně všude a po celou sezónu.
Velmi účinné je při prochytávání okolí břehů, obychytávání překážek a lov podél zatopených porostů - vše s nástrahou na malé jigové hlavičce. Zajímavé výsledky v lovu nabízí metoda Drop-Shot.

Lovené druhy ryb

I takto malou nástrahu často neváhají pozřít větší ryby. Nejčastěji se však loví okouni, tloušti a pstruzi.

Ideální použití

K prohledávání členitého dna, které je přirozeným úkrytem různých druhů ryb. Existuje tady sice větší riziko jejich uváznutí a ztráty, ale to už k lovu u překážek patří.
Je velmi důležité dobře zvážit velikost použité jiggové hlavičky a její hmotnost. S těžkou hlavičkou nejde vést nástrahu moc agresivně, protože by byla ve vodě poměrně rychlá.
Na velmi pomalé vedení nástrahy a na napodobení pohybu umírající rybky je nejlepší smáčka navléci na streamerový háček a zátěž umístit na vlasec několik decimetrů nad nástrahu. Pak se není nutné obávat ani velmi ostrých švihů prutem a agresivního vedení.

Nevýhody

Zápach extraktu, v němž jsou smáčky uloženy, ulpívá na rukou.

Oblíbené barvy

Tento typ smáčků je vyráběn v krémově bílé barvě (označení LG) a v kombinaci šedozelený hřbet a bříško krémově bílé (WMPR). Jelikož (zatím) existují jen dvě barevné mutace, pak je výběr poměrně jednoduchý. Ovšem pro úspěšný lov tento skromný výběr plně stačí.

img57_141.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Pátek 14. prosince 2012 v 19:41® jepice-zruseno

Navíc jsou skleněné nádoby na nástrahy zakázané bližšími podmínkamy rybářského řádu v jižních Čechách. Na letošním MR tak tyto bližší podmínky porušovala většina závodníků právě kvůli nástrahám od Berkley :-D

Pátek 14. prosince 2012 v 18:55® Segoves
Segoves

smáčky od Berkley mám rád ale na jednu podle mě velkou nevýhodu upozorním…lahvičky nebo kyblíky v kterých jsou smáčci uloženi vůbec netěsní a nálev prosakuje a vylejvá se po čase i z pevně utažený sklenice