Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Smáčci Ice Fish Sea Guru

5. června 2011 vložil(a) osprey | smáčci | výrobce: Ice fish | 5.917× zobrazeno | žádný komentář

img56_137.jpg
Když se v našich končinách objevily smáčky a jejich obliba začala strmě stoupat, panoval poměrně značný nedostatek větších velikostí vhodných pro lov štik. Jedny z mála velikostně přiměřených „smáků“ byly právě Sea Guru od firmy Ice Fish. Svou nízkou cenou vybízely k vyzkoušení a protože to nejsou úplně nejhorší nástrahy, své si odchytaly.

Provedení

Větší smáček z měkčeného plastu se zářezem na břiše usnadňujícím nastražení na offsetové háčky (zalamované háčky pro techniku Drop Shot).

Vyráběné velikosti

Jediná velikost 13,5 cm.

Přednosti

Dostatečně velký a poměrně realistický smáček vhodný k lovu větších dravců, zejména štik.
Prořízlé bříško nástrahy usnadňuje nastražení při lovu technikou Drop Shot.
Nástraha pracuje tak, jak lze od smáčka očekávat a celkem úspěšně láká k záběru menší i větší štiky.
Jedná se o jednu z nejlevnějších nástrah ve své kategorii – na to konto ovšem nevyniká žádnou mimořádnou kvalitou.

Použití

Štiková přívlač – smáček se nastraží buď na jigovou hlavičku s dlouhým háčkem a 4 – 6 g olova anebo se použije na dropshotové montáži.
Na moři by se s využitím těžších jigových hlav nechaly bez problémů lovit tresky (ostatně název Sea Guru nasvědčuje tomu, že pro použití na moři byla nástraha dokonce určena).

Lovené druhy ryb

U nás především štika, v menším měřítku i candát a okrajově i další dravci včetně velkých exemplářů okouna. Na moři např. treskovité ryby.

Ideální použití

- lov štik v mělčích vodách
- prochytávání jam, kam se stahují štiky s příchodem zimy
- chytání technikou Drop Shot
- vertikální přívlač na treskovité ryby na hloubkách do 15 – 20 m

Nevýhody

Oči nástrahy jsou přilepeny velmi bídně. Někdy jsou opadané už v při nákupu, často odpadnou při napichování nástrahy na háček a pobyt v tlamě dravce snášejí rovněž velmi špatně. Je možné je rovnou přelepit nějakým kvalitním vteřinovým lepidlem anebo prostě chytat bez nich – nástraze to zas tak moc nevadí.
Škála barevných odstínů je chudá (přinejmenším na našem trhu).

Oblíbené barvy

Jako „mořská“ nástraha je Sea Guru dodáván hlavně v různých namodralých odstínech. Mezi nimi vyniká vzor s černým hřbetem a modrozelenými boky.

img56_138.jpg img56_139.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.