Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Mikrosmáček - model SSF 4,6 cm

4. června 2011 vložil(a) osprey | smáčci | výrobce: RedBASS.cz | 4.960× zobrazeno | žádný komentář

img52_126.jpg
Mikrosmáček je naprosto věrnou kopií drobného potěru. Do ČR ho dováží firma Nástrahy cz. z Austrálie.

Provedení

Realistické napodobeniny rybičky z velmi měkkého plastu, které mají celou škálu barev i odstínů a jsou doplněné o přídavné holografické efekty či flitry. Výrazným prvkem jsou 3D oči.

Vyráběné velikosti

U tohoto konkrétního typu je jednotná velikost - 4,6 cm. Dodávají se na trh ve 12 různobarevných provedeních.

Přednosti

- dokonalé vizuální i dotekové napodobení opravdového potěru
- měkký materiál umožňuje imitovat všechny životní projevy živé rybičky
- lehce zabarvená hmota tělíčka propouští světlo
- u některých modelů je bříško nástrahy úplně průhledné nebo opalizující, což ještě více zvyšuje iluzi živého vzoru

Použití

Mikrosmáčky jsou vhodné pro běžnou UL přívlač, ale skvěle se uplatní i při vertikální přívlači z lodě nebo boatu. Kromě toho jde o jednu z nejúspěšnějších nástrah pro chytání na dírkách.

Lovené druhy ryb

Většinou menší dravci - okouni, pstruzi potoční, duhoví a siveni. Místně fungují i na tlouště (nejlépe v čisté podzimní vodě) nebo na štičky a candáty.

Ideální použití

Drobným potěrem, který nástraha představuje, nepohrdne prakticky žádná dravá (i mnohá nedravá) ryba. Jedinečnost mikrosmáčka tkví ve věrnosti napodobení a v originálním pohybu. Při prostém tažení nástraha nepracuje a tak je pohyb nutno zajistit špičkou prutu. Oživit tuto umělou rybičku může jen rybář.
Smáček výborně pracuje ve spojení s odpovídající jigovou hlavičkou, ale může se nastražit i na marmyšku nebo samostatný jednoháček a přídavnou zátěž (brok) přidat na kmenový vlasec.

Nevýhody

Smáček je vyroben z velmi měkkého materiálu, který umožňuje plynulý autentický pohyb, ale na druhou stranu je hodně náchylný na mechanické poškození. Někdy nástraha vydrží deset divokých útoků od dravců a jindy stačí pouze jediný stisk zubatých čelistí a smáček je rozerván na kusy.

Oblíbené barvy

Barva číslo 59 - do čisté vody, 54 – na vysazené duháky a siveny, 28 – oblíbená okouny, 5 - na pstruhy v létě.

img52_127.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.