Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Dragon Hitman

4. června 2011 vložil(a) osprey | twistery | výrobce: Dragon | 6.703× zobrazeno | 1 komentář

img50_122.jpg
Relativně nová nástraha, která se do jisté míry podobá twisterům Orka. Má realistické ripperové tělíčko a velký široký ocásek, který je tak tenký, že pracuje i při minimálních rychlostech.
Jako moderní nástraha disponuje i celou řadou dalších vychytávek, které usnadňují rybáři život a rybě cestu na háček.

Provedení

Twister s realistickým rybovitým tělíčkem a širokým srpovitým ocáskem.

Vyráběné velikosti

Poměrně široká škála velikostí – 2, 3, 4, 5 a 6 palců (5 cm, 7,5 cm, 10 cm, 12,5 cm a 15 cm).

Přednosti

Velmi propracovaná nástraha z měkčeného plastu. Četná „vylepšení“ zahrnují oči vytištěné na tělíčku, hrbolky ve hřbetní části sloužící k přesnému vyměření místa kde vyjde háček, dutinku v hlavové části usnadňující usazení na nálitku jigové hlavičky a otvory v ocásku umocňující vibrace.
Ocásek je poměrně měkký, takže perfektně pracuje už při minimálních rychlostech a při rychlejším tažení agresivně plápolá. U největší velikosti je pak tužší – jednak proto, aby ho hned nezničily zuby dravců a také proto, aby se jeho pohyb zklidnil – ona největší velikost měří při plném natažení dobrých 20 cm.
Počet nástrah v balení klesá s jejich rostoucí velikostí – malých je v balení 20, největší velikost se prodává po 5 kusech.
Významnou předností je i hodně rozumná cena.

Použití

Klasická přívlač s nástrahou nastraženou na jigové hlavě, vertikální přívlač z lodě nebo boatu. Lov tresek na moři.

Realistický vzhled nástrah podtrhuje jejich úspěšnost v čisté vodě, plápolavý ocásek dovoluje nasazení i za nízkých teplot, kdy je nutné pomalé vedení. V konečném důsledku se jedná o celosezónní nástrahu, která ovšem své největší přednosti ukáže v posledních měsících roku.

Lovené druhy ryb

Prakticky všechny dravé ryby - záleží velikosti nástrahy a momentální agresivitě dravců. Loví se okouni, salmonidi, candát, štika, občas i sumec. Velikosti 5 a 6 palců jsou dobrými nástrahami na velké dravce – jak štiky, tak sumce.
Na moři lze s touto nástrahou lovit treskovité ryby – pokud je zastihneme v menších hloubkách.

Ideální použití

- nastražení na jigovou hlavu a následný lov zejména v hlubších partiích revíru
- lov u dna na konci sezóny
- vertikální přívlač z lodi nebo boatu
- noční přívlač v mělčinách

Nevýhody

Potisk (hlavně oči) se může časem setřít, ale vzhledem k tomu, že „gumy“ jsou považovány za spotřební zboží, není nutné se tím příliš trápit.
Dál už snad jen to, že ocásek je příliš měkký pro lov v silnějších proudech – to ale není vada, nýbrž vlastnost.

Oblíbené barvy

Barevných vzorů je celá řada a většina vypadá i funguje velmi dobře.

img50_123.jpg img50_124.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Středa 6. března 2013 ve 21:23® FABi
FABi

Chytám na tyto gumy již 3 roky a mohu jen doporučit.