Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Rapala Tail Dancer

2. června 2011 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Rapala | 6.707× zobrazeno | žádný komentář

img49_119.jpg
Plovoucí jednodílný wobbler s tělem ve tvaru banánu byl firmou Rapala představen rybářské veřejnosti jako novinka roku 2001. Díky rozměrné lopatce se zanořuje až do hloubky okolo 4 m a největší model se zvětšenou plochou lopatky dosáhne během trollingu (tažení za lodí) i do 11 metrové hlubiny. Díky atypickému tvaru těla má Tail dancer zvláštní chod, který jej odlišuje od pohybu ostatních typů wobblerů - jeho zadní část má totiž velmi širokou amplitudu, a tak se nástraha „nekmitá“, nýbrž se jen tak široce kolébá. Výrobcem byl „tanečník“ předurčen k lovu candátů, ale praktický rybolov ukázal, že k jeho „baletním kreacím“ není lhostejné ani početné publikum okounů, lososovitých ryb, štik a dokonce sumců.

Provedení

Plovoucí ozvučený jednodílný wobbler vyrobený z balzy.

Vyráběné velikosti

5 cm – 6 g, 7 cm – 9 g, 9 cm – 13 g, 11 cm – 22 g

Kvalita dodávaných háčků

Standardní VMC trojháčky podobné jako u většiny menších Rapal. Naprosto bez problémů při lovu prakticky všech ryb s výjimkou sumce.

Přednosti

Při tažení vytváří zvláštní hadovitý pohyb, který dravce silně dráždí. Umožňuje velmi pomalé vedení s občasným zastavením v proudu, aniž by vypadával z rytmu. Při rychlém navíjení rychle dosahuje hloubky bez kotrmelců a převracení. Umožňuje splouvání po hladině až do těsné blízkosti obvyklých dravčích stanovišť - pod mosty a lávky, převislé větve, podemleté břehy a do blízkosti nejrůznějších překážek.
Lopatka má vypouklý tvar, což způsobuje, že se wobbler snáze odráží od podvodních překážek a tím pádem méně vázne.
Ozvučení je poměrně decentní a tak wobbler neztrácí účinnost pár týdnů po zhájení.

Použití

Nejvíc mu sedí klasická přívlač v hlubší stojaté či mírně tažné vodě, v bubnech splavů a při vláčení za lodí (trolling).

Lovené druhy ryb

Nejmenší velikost (5 cm) je vhodná na okouny, pstruhy, siveny a tlouště. „Sedmička“ je spolehlivá na větší okouny a candáty, ale chytí se na ni i dost štik a menších sumců. Velikosti 9 a 11 cm na sebe spolehlivě nalákají štiky, candáty a sumce.

Ideální použití

- vhodný pro techniku „stop and go“ - na přerušované vedení, kdy nástraha během přestávek v přitahování stoupá vzhůru a při každé vhodné příležitosti, např. nad mezerou mezi trsy rostlin, ji zrychleným navíjením mělce zanoříme (tento způsob je vynikající především v zarostlých vodách na štiky)
- k denní přívlači na řekách s hlubšími partiemi na propátrání prostoru těsně nade dnem
- při lovu v proudu se vyplatí nechat wobler samovolně kmitat na místě a ozobávat dno
- při tažení za lodí umožňuje prochytání blízkosti dna

Nevýhody

Vzhledem k jeho vyvážení se s ním hůře nahazuje do větší dálky – wobler se ve vzduchu přetáčí a nezřídka se trojháčky zahákne za vlasec.
U největšího modelu, zvláště pak na vodách s výskytem sumce je vhodné vyměnit trojháčky za kvalitnější a pevnější Ownery.

Oblíbené barvy

Za bílého dne, v čisté vodě a na sklonku vláčecí sezóny se osvědčily přírodní odstíny – S, P, SD a B, naopak v přikalené vodě a zhoršených klimatických podmínkách pestré vzory – FT, GFR, HC.

img49_120.jpg img49_121.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.