Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Patentky od firmy Berkley

2. června 2011 vložil(a) osprey | realistické gumové nástrahy | výrobce: Berkley | 7.683× zobrazeno | žádný komentář

img48_116.jpg
Umělé patentky od firmy Berkley nejsou vláčecí nástrahou v pravém smyslu slova. Jsou ale oblíbeným doplňkem miniaturních vláčecích nástrah jako jsou především marmyšky. Při zimním rybolovu na dírkách jsou jedním z nejběžnějších způsobů jak zatraktivnit nástrahu a přitom zůstat na poli „umělých“ produktů.

Provedení

Plastové odlitky napodobující patentky – jednotlivé patentky jsou řazeny v řetízcích za sebou a oddělují se prostým odtržením.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se ve třech velikostech (viz foto), z nichž nejzajímavější je pro vláčkaře asi ta největší.

Přednosti

Patentka je přirozená rybí potrava a ryby na červeného červíka reagují velmi spontánně. Každopádně se dají nástrahy umělými patentkami skutečně zatraktivnit a množství záběrů je pak vyšší.

Použití

Jedna nebo několik patentek se napíchne na háček umělé nástrahy, zpravidla marmyšky. Je možný i lov s velkou patentkou nastraženou na miniaturní jigové hlavičce (méně než 1 g).
Možný je i lov ve stylu nesmírně jemného Drop Shotu – např. pokud lovíte na dírce okouny a ti odmítají zabrat na větší nástrahu.

Lovené druhy ryb

Okoun, pstruh duhový, siven, bílá ryba. S trochou štěstí udáte umělé patentky i kaprovi.

Ideální použití

Jedná se o doplněk při marmyškování podél břehů nebo při lovu na dírkách.
Použití samotných patentek na jigové hlavičce, ve stylu ultrajemného dropshotingu nebo jemného sleďového systémku nemá velkou tradici, ale dalo by se využít i pro lov bílé ryby nebo síhů.

Nevýhody

Nástraha je příliš malá, takže obvykle je používána pouze jako prvek pro zvýšení atraktivity větších soust.

Oblíbené barvy

U patentek je problematika barev zjednodušena na minimum - frčí tu červená.

img48_117.jpg img48_118.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.