Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Kopyto od firmy VLACEJ.CZ

2. června 2011 vložil(a) osprey | rippery | výrobce: Vlacej.cz | 6.965× zobrazeno | 4 komentáře

img47_113.jpg
Malá česká firmička, kterou založili chytejáci Příchy a Bobo dokázala dostat kvalitu svých nástrah na úroveň, s níž může obstát vedle velkých světových firem. Jednou z jejich povedených nástrah je modifikace klasického Kopyta. Jde o naprosto plnohodnotný ripper použitelný zejména k lovu okounů a candátů.

Provedení

Klasický univerzální ripper z měkčeného plastu.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se ve třech velikostech a to 2,5 cm, 5 cm a 7,5 cm.

Přednosti

Typické kopyto v kvalitě srovnatelné s libovolnou konkurencí. V dobrých rukou mnohdy přechytává Kopyto od Relaxu. Je to dáno tím, že materiál je velmi měkký, takže nástraha pracuje v široké škále rychlostí včetně velmi pomalého tažení.
Milovníci lehké přívlače zase možná budou nadšeni tím, že i nejmenší velikost perfektně chodí a dokonale chytá ryby.
Firma je velmi flexibilní a nástrahy systematicky vyvíjí - například po zkušenostech z podzimu 2010 došlo k zpevnění hmoty tělíček.

Použití

Lov u dna s poskakováním nebo propadáním – v tom tato nástraha exceluje. Může být ale tažena i ve sloupci nebo rychle pod hladinou s cílem zlákat k záběru bolena.

Lovené druhy ryb

Zejména okoun a candát. Nejmenší velikost je skvělá i pro lov pstruhů a jelců, střední (5 cm) spíše platí na větší exempláře těchto druhů.
Vzhledem k tomu, že největší vyráběná velikost této nástrahy je zatím (červen 2011) jen 7,5 cm, není tato nástraha příliš vhodná pro lov sumce a chycené štiky jsou hlavně ryby mezi 40 – 55 cm.

Ideální použití

Poskakování po dně na hloubce 2 – 7 m (zátoky přehrad, suťová pole podél břehů, hlubší jámy na řece).
Nejmenší velikost se poměrně dobře uplatní na pstruhových revírech, při lovu na dírkách a obecně jako nástraha pro UL přívlač.

Nevýhody

Tvar nástrahy zahrnuje špičatou hlavovou část. Prý je to proto, že nástraha může být díky své měkkosti nastražena i při lovu na Drop Shot nebo na streamerovém háčku se zátěží na vlasci. Při napichování na jigovou hlavu je ale lepší špičku nástrahy oddělit (uříznout, ustříhnout, ukousnout,…), což ale zmenšuje už tak dost malou nástrahu.
Velice citelně chybí velikost kolem 10 cm a sortiment barev je zatím malý.

Oblíbené barvy

Hodně dobře chytají perleťově bílá a mix zelených odstínů.

img47_114.jpg img47_115.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Úterý 16. července 2013 v 7:55® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

Provedli jsme facelift kopyta 7 cm a už má požadovanou „tupou“ hlavu. :-)

Středa 10. října 2012 ve 23:52® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

. Doplněna velikost 13 cm

Sobota 27. srpna 2011 v 1:34® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

Dva rybáři, tři názory, kam se na nás hrabou právníci :) Nicméně si vážíme připomínek a pokusili jsme se s nimi vypořádat.

  • Chybí velikost kolem 10 cm: Už je tam ;-)
  • Sortiment barev znatelně rozšířen
  • Špičatá hlavová část: U 10 cm kopyta už je tupá :)
Neděle 21. srpna 2011 v 8:56® motor

ahoj je pravda že ta hlavička je příliš dlouhá, já ji ukousávam protože okoun to nedobere i když je tam větší hák.Pravda je, že makaj velmi dobře a velikost 7.5 cm i bez hlavičky v modré barvě, je super na okouny.