Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Dragon Buster

2. června 2011 vložil(a) osprey | rippery | výrobce: Dragon | 5.537× zobrazeno | žádný komentář

img46_110.jpg
Firma Dragon vrhla v nedávné době na náš trh sérii velmi povedených nástrah z měkčených plastů. Je jich tolik, že není lehké se v nich vyznat a ripperů – tedy gum, jejichž ocásek je zakončen typickým „kopýtkem“ mezi nimi najdete hned několik.
Je logické, že nebudou všechny chodit stejně a také nechodí. Pro toho, kdo je navyklý lovit s Kopytem od Relaxu, může být Buster zklamáním. Navzdory tenké ocasní části a velké ploše „kopýtka“ pracuje tato nástraha až při vyšších rychlostech, při pouhém propadání ke dnu pak vypadá její chod velmi bídně. Fór je ale v tom, že síla Bustera je právě v práci při rychlejším lineárním tažení. Ve chvíli, kdy to zjistíte a pochopíte co a jak, možná si vás tahle nástraha získá. V tom, pro co byla vytvořena, je totiž velmi dobrá.

Provedení

Klasický ripper s tenkým kulatým ocasním násadcem zakončeným velkou ploškou posazenou téměř kolmo na osu nástrahy.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se ve velikostech 3, 4, 5 a 6 palců, tj. 7,5 cm, 10 cm, 12,5 cm a 15 cm.

Přednosti

Nástraha je určena spíše pro lineární tažení větší rychlostí, kdy velká kolmo postavená ocasní ploška rozkmitá celé tělíčko. Vzniklý chod je daleko agresivnější než když k podobnému účelu použijeme většinu ostatních ripperů. Buster se při práci natáčí až o 90° na obě strany. Toto vedení je v některých dnech zajímavé pro okouny, ale zejména se líbí aktivně lovícím štikám.
Buster je díky tomu jedním z nejlepších ripperů pro lov štik, zejména v mělčích vodách v teplejší části sezóny.
Tužší konstrukce nástrahy dovoluje i lov v relativně silných proudech.
Atraktivitu nástrahy zvyšují vytištěné oči a při nastražování ocení rybář hrbolky na jejím hřbetě, díky nimž si může přesně vyměřit místo, kde vyjde ven háček.

Použití

Klasický lov s ripperem nastraženým na jigové hlavě. Nástrahu je třeba vodit delšími ráznějšími tahy, aby se při pohybu rozkmitala. Hodně záleží na hmotnosti jigové hlavy – její hmotnost by měla udržet nástrahu ve zvolené hloubce, ale neměla by bránit horizontálnímu pohybu.

Lovené druhy ryb

Buster je zejména štikový ripper (v nejmenší velikosti i okounový), ale vzít ho může kterýkoli jiný dravec. Zajímavý by mohl být pro boleny a velké pstruhy, za jistých podmínek i pro candáty a sumce, i když poskakování po dně není jeho doména - spíš by mohl být úspěšný při lovu těchto ryb v noci u hladiny nebo v mělčinách.

Ideální použití

- k lovu štik na rozlehlejších plochách
- k obchytávání okrajů rákosových a jiných porostů dlouhými hody
- k lovu v proudech a podjezích
- k rychlejšímu tažení ve sloupci nebo pod hladinou (např. při lovu bolenů)
- všude tam, kde je třeba vodit gumu rychleji bez výrazného propadání

Nevýhody

Buster není univerzální guma jako již zmiňované Kopyto – hůře pracuje při propadání a velmi pomalém tažení a nehodí se do studené vody.
Ocásek na tenkém násadci se snadno „přeleží“ a pak je nakřivo (při vyšších rychlostech to moc nevadí).
Tenký ocasní násadec je zároveň příčinou toho, že nejčastější příčinou „úmrtí“ nástrahy je utržení ocasní plošky útočícím dravcem – protože se s Busterem hodně loví štiky, stává se to opravdu často.

Oblíbené barvy

Asi nejlepší výsledky dávají odstíny bílé ryby a duháka.

img46_111.jpg img46_112.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.