Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Daiwa Tournament Double Clutch

2. června 2011 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Daiwa | 4.522× zobrazeno | žádný komentář

img45_107.jpg
Tohle je velmi zajímavý wobbler. Tenký, živý a přitom s poměrně velkou lopatkou, která ho dokáže dostat do větší hloubky. Pro někoho by se mohlo jednat o zajímavou nástrahu, u níž by nakonec nelitoval poměrně velké částky nutné k jejímu pořízení - záleží na tom, jestli by ji využil.

Provedení

Plastový jemně ozvučený neutrálně vyvážený wobbler s relativně velkou lopatkou umožňující hlubší zanoření, poměrně malý a velmi štíhlý.

Vyráběné velikosti

Dodává se jediná velikost 7,5 cm a 5 g.

Kvalita dodávaných háčků

Kvalitní, ostré, ale velmi malé. I ve srovnání s jinými wobblery této délky jsou trojháčky této nástrahy titěrné.

Přednosti

Tenký přirozeně vypadající wobbler imitující odrostlý potěr. Snadno se dostává do pracovní hloubky 1 – 1,5 m a dík neutrálnímu vyvážení se zde nechá velmi přirozeně prezentovat.
Je to výborná nástraha pro dny, kdy ryby téměř neberou.

Použití

Lov menších dravců kolem břehů, ideálně v blízkosti hejn potěru. Při velikosti a hmotnosti nástrahy nelze očekávat, že by létala daleko.
Při lovu je třeba pamatovat na jemné trojháčky i kroužky a použít adekvátní náčiní. Jedná se o delikátní nástrahu do podmínek, kdy je třeba dravce přemlouvat – ona to dokáže. Možná i proto byly redukovány trojháčky na velikost, která už hraničí s rizikem, že z nich budou ryby padat nebo je větší exempláře narovnají.
Vzhledem k tomu, že tento wobbler se nechá velmi sofistikovaně oživovat a dobře reaguje na každé drbnutí, je škoda ho jen tak tahat. Hrajte si s ním, ryby to ocení.

Lovené druhy ryb

Na konci léta, kdy je voda voda plná potěru, sebere tento wobbler prakticky každý trochu vzrostlejší dravec. Atraktivní je pro okouny, menší velikosti candátů a štičí dorostenky, ty jej přímo milují.

Ideální použití

Nejlepší výsledky dává tato nástraha při lovu kolem břehů čistých vod – například na pískovnách. Vzhledem k ceně a subtilnosti nástrahy by se nemělo jednat o žádného dělníka na hrubou práci, ale spíš o nástrahu, která rybáři pomůže uspět v těžkých podmínkách.

Nevýhody

Jak už bylo výše zmíněno – poměrně vysoká cena a velmi subtilní trojháčky.

Oblíbené barvy

Všech deset barevných odstínů má něco do sebe, ale v případě této nástrahy stojí za zmínku vyobrazený černý model s oranžovým bříškem. Jsou dny, kdy opravdu funguje. Navíc se v čisté vodě uplatní i při lovu za šera, protože má výraznější siluetu.

img45_108.jpg img45_109.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.