Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Daiwa Tournament Current Master SR

2. června 2011 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Daiwa | 4.742× zobrazeno | žádný komentář

img44_104.jpg
Tento poměrně osobitý a povedený wobbler je jedním z kolekce, kterou si Daiwa nechala vyrobit pro evropský trh u jednoho z předních japonských výrobců. Kolekce má symbolicky deset různých wobblerů a každý se vyrábí v deseti barevných provedeních.
Jedná se o kvalitní špičkově zpracované nástrahy, které jsou ale u nás nabízeny za velmi vysokou cenu. Je proto třeba dost pečlivě zvážit, zda se jejich koupě vyplatí.
Zkratka SR v názvu nástrahy znamená Shallow Runner – mělce potápivý. Existuje i hlubokopotápivá verze DR, která se liší větším nořítkem a jiným chodem.

Provedení

Plastový decentně ozvučený vznášivý (suspending) wobbler štíhlého protáhlého tvaru.

Vyráběné velikosti

Jediná velikost 9,3 cm a 12 g.

Kvalita dodávaných háčků

Velmi kvalitní a ostré trojháčky. Nejsou příliš robustní - vzhledem k velikosti a použití nástrahy to ani není zapotřebí.

Přednosti

Wobblery Daiwa Tournament vynikají kvalitou a přesností zpracování a tento není výjimkou.
Jedná se o dokonalou nástrahu pro různé pocukávání a razantnější pohyby. Tím, že je wobbler neutrálně vyvážený, zůstává při přerušení vedení na místě, odkud ho lze i jemnými drbanci odpálit do prostoru, zakličkovat s ním a znovu ho nechat na chvíli ztuhnout.
Pokud jsou dravci ochotni akceptovat tento druh pohybu, je radost s ním chytat.
Dobrý je i pro plynulejší vedení ve vyšších rychlostech. I při rychlém tažení je stabilní a dobře reaguje na pohyby prutu.

Použití

Výrobce popisuje tento wobbler jako mělce potápivou nástrahu vhodnou pro lov bolenů. Je pravda, že vysoké rychlosti jí nevadí a lze ji takto používat, ale v Evropě byla vyvinuta řada lepších bolenových nástrah. Hlavní problém je, že z  pohledu lovu bolenů chodí tento kus plastu pořád ještě dost hluboko – má běžnou pracovní hloubku zhruba metr. Dá se to samozřejmě korigovat, ale „stoprocentní bolenovka“ tenhle wobbler prostě není.
Možná víc než bolenům se Current Master SR líbí menším a středním štikám, které se nechají vybláznit jeho zvláštními výpady při cukavém vedení. Rozhodně platí, že ve většině případů jsou u této nástrahy daleko lepším způsobem jak vydráždit štiku k záběru neustálé změny rychlosti než plynulé vedení.
Navíc tahat jen tak bez fantazie můžete daleko levnější wobbler.

Lovené druhy ryb

Štika, bolen a samozřejmě i ostatní dravci – velcí okouni, candát, ojediněle sumec.

Ideální použití

Prochytávání mělčích proudů a podjezí nebo lov štik v mělké vodě kolem překážek a podél rákosí.
Lze s ním poměrně rychle prolovit větší plochu.

Nevýhody

Největší nevýhodu objevíte, když se dlouze zadíváte na cenovku. Jinak je to povedená nástraha.

Oblíbené barvy

Nabízená škála barev zahrnuje jak přírodní tak křiklavé odstíny a o všech se dá říct, že za určitých podmínek fungují. Asi nejuniverzálnější a v hlubokém průměru nejúspěšnější je vzor v barvě bílé ryby (viz foto).

img44_105.jpg img44_106.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.