Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Daiwa Tournament Current Master DR

2. června 2011 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Daiwa | 4.322× zobrazeno | žádný komentář

img43_101.jpg
Tento wobbler je stejně jako jeho mělkopotápivý bratříček (označený SR) jedním z deseti typů wobblerů, které dovezla Daiwa z Japonska do Evropy. Platí pro něj vše, co pro ostatní nástrahy z dané kolekce a pro japonské výrobky vůbec – po technické stránce precizní, ale v žádném případě ne levný.
Jedná se ale o povedenou a velmi univerzální nástrahu, se kterou se příjemně chytá, takže v jeho případě rozhodně nebudou investované prostředky vynaloženy nadarmo.

Provedení

Plastový ozvučený neutrálně vyvážený wobbler štíhlého protáhlého tvaru s relativně velkou lopatkou umožňující hlubší zanoření.

Vyráběné velikosti

K nám se dodává jediná velikost 9,3 cm a 12 g.

Kvalita dodávaných háčků

Trojháčky jsou velmi kvalitní a mimořádně ostré, ale nedá se říct, že by byly nějak zvlášť robustní. Sumcový wobbler to prostě není.

Přednosti

Je to dobře řešená a velmi univerzální nástraha. Nabízí široké možnosti vedení - dá se tahat i oživovat různým pocukáváním, je stabilní a nepřetáčí se, velmi dobře reaguje na pohyby prutu.
Ozvučení je poměrně decentní, takže nástraha neztratí svou úspěšnost už týden po zahájení, ale hodila by se i „tichá“ verze, protože naši dravci si na chrastící nástrahy rychle zvyknou.
Na prodloužení hodů je uvnitř integrovaný tzv. Mag Lock System - v podstatě kus železa jezdící po drátu. Při hodu se posouvá do zadní části nástrahy, jinak ho magnet drží vpředu. Hody to asi prodlužuje, ale dvanáctigramový wobbler s velkým nořítkem nikdy žádný extra letec nebude.

Použití

Skutečně široké. Prakticky na všech vodách s hloubkou 1 – 2 m má tato nástraha co nabídnout. Jestli ji použijete na lov okounů a candátů podél suťových břehů na přehradě, ve vývařišti pod menším jezem nebo při lovu štik běžné velikosti někde na rybníce, na tom celkem nezáleží. S trochou péče z ní všude vyrazíte velice slušný pohyb, který není přehnaně agresivní a rybám se celkem líbí.

Lovené druhy ryb

V podstatě všechno, co si na tento kousek plastu dokáže otevřít tlamu. Dominovat bude menší štika, candát a větší okouni.

Ideální použití

Protože nástraha nemá tendenci daleko létat, najde uplatnění spíše na menších vodách s hloubkou 1 – 2 m. Mohla by být dobrá i na trolling na hloubce kolem 3 m, zejména pokud bude cílovou rybou candát.

Nevýhody

Japonci odvedli svou práci dobře, ale projevili málo soucitu s českou peněženkou.

Oblíbené barvy

Všech deset barevných odstínů má něco do sebe a v případě této nástrahy, která chodí relativně hluboko, má smysl zajímat se kromě přírodních i o divočejší vzory, které se můžou líbit například candátům.

img43_102.jpg img43_103.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.