Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

YUM Wooly Curtail

30. května 2011 vložil(a) osprey | twistery | 4.560× zobrazeno | 2 komentáře

img42_100.jpg
Tato nástraha pocházející z USA je zajímavou modifikací klasického twisteru. Hlavní a zásadní změnou oproti podobným nástrahám je „žebrované“ tělíčko. Díky němu Wooly Curtail šíří vodou mikrovibrace i při pomalém přitahování nebo při volném propadu sloupcem vody. Tento prvek „navíc“ může mít rozhodující vliv na útoky nerozhodných nebo zkušených dravců. Ze stejného důvodu platí také na líné a ztuhlé ryby v zimním období.

Provedení

Wooly Curtail je vyroben z velmi poddajného měkkého plastu. Má srpkovitý ocásek jako jiné twistery, ale jeho zvláštností (a současně i předností) je „žebrované“ tělíčko.

Vyráběné velikosti

1“ = 3,5 cm, 2“ = 5 cm, 3“ = 7,5 cm a 4“ = 10 cm

Přednosti

Zajímavá varianta klasického twisteru šířící díky žebrovanému tělíčku odlišnou vibrační stopu.
Jsou to nástrahy do všech typů vod (sladkých i slaných, tekoucích i stojatých) po celou rybářskou sezónu. Může se s nimi pracovat mnoha rozličnými způsoby.

Použití

Používá se stejně jako ostatní typy twisterů.
Nastražuje se na klasickou twisterovou hlavičku o hmotnosti 1 – 20 g (dle velikosti nástrahy), nebo se dá použít pro montáž s koncovým olůvkem – tzv. dropshotting.

Lovené druhy ryb

Mimořádně účinné jsou tyto twistery hlavně na okouny, candáty a pstruhy, zabere i siven, štika a tloušť. Při chytání u dna nezřídka překvapí záběr parmy a při rychlém vedení sloupcem zaútočí také bolen.
Největší velikost se velmi dobře uplatní i při lovu tresek v moři.

Ideální použití

- k běžnému „gumování“ při nastražení na twisterovou hlavičku
- k vertikálnímu vedení při chytání z lodě či belly boatu
- k dropshottingu
- k mořské přívlači
- k lovu na dírkách

Nevýhody

Celkem problematicky se do středu twisteru zasazuje háček ze silnějšího drátu. Měkký materiál nástrahy je náchylný na tepelné poškození (nenechávat na slunci ani u tepelných zdrojů), stejně tak i na mechanické poškození – např. střety se zuby dravců.

Oblíbené barvy

Ve výrobní nabídce je několik desítek barevných variant nástrah. Zajímavé a rozhodně úspěšné jsou především vícebarevné varianty – zelenooranžová (Firetiger), rudohnědobílá (Red shad chartsreuse) a růžovobílá (Hot pink white tail). Své uplatnění si najdou i jednobarevné vzory – červenohnědá (Motor oil), zelená s flitry (Green pumpkin) a celá řada dalších.
Chce to jen zkoušet a trefit se do nálady dravců...

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Středa 20. května 2015 ve 21:59® kerob
kerob

YUM gumy se daji koupit na ebay.com

Středa 20. května 2015 v 15:15@ Tomasko

A kde mám ty YUM Wooly Curtail koupit?