Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

ORKA Shad

30. května 2011 vložil(a) osprey | twistery | výrobce: Orka | 5.696× zobrazeno | 1 komentář

img41_99.jpg
Srbská firma ORKA vyvinula twistery Shad pro lov velkých vodních predátorů. Nástrahy mají velmi dlouhý srpovitě zahnutý ocásek, který při tažení vytváří unylý plápolavý pohyb. Přesně tento pohyb je vynikajícím dráždidlem na trofejní candáty a štiky. Neodolají mu však ani další dravé ryby.

Provedení

Měkká nástraha je křížencem mezi rippery a twistery. Vyznačuje se „rybičkovým“ tvarem trupu a dlouhým twisterovým ocáskem.

Vyráběné velikosti

Vyrábí sse ve velikostech 10, 13, 15, 17 a 21 cm.

Přednosti

Pěkně zpracovaná nástraha „twisterovitého typu“ umožňující velmi pomalé vedení.
Vzhledem k provedení má Orka Shad originálně „líný“ pohyb ocásku i při nízkých rychlostech. Funguje proto skvěle hlavně v chladných obdobích roku, kdy dokáže vydráždit netečné dravce.

Použití

Orka Shad se hodí pro chytání rozličnými způsoby na většinu tekoucích či stojatých vod (mimo vyloženě silných proudů). A to buď nastražená na twisterové hlavičce, na vláčecím systémku, nebo se dá využít jako součást odlehčené varianty se zátěží mimo nástrahu.
Nejčastěji se nastražuje na klasickou twisterovou hlavičku o hmotnosti 5 – 30 g podle velikosti zvoleného typu nástrahy, požadované hloubky nebo síly proudu.

Lovené druhy ryb

Po celou vláčecí sezónu je velmi účinná na velké okouny, candáty, štiky a také na sumce.

Ideální použití

- k běžnému „gumování“ při nastražení na twisterovou hlavičku
- k vertikálnímu vedení při chytání z lodě či belly boatu
- v odlehčené sestavě na chytání těsně pod hladinou nebo na mělčinách při noční přívlači
- k zimnímu prochytávání blízkého okolí rybích úkrytů

Nevýhody

Materiál nástrahy je náchylný na tepelné poškození (nenechávat na slunci ani u tepelných zdrojů), stejně tak i na mechanické poškození (střety se zuby dravců).
Nehodí se příliš pro vláčení v silných proudech - měkký ocásek se v tahu vody natáhne a přestává pracovat.
Občas se dlouhý ocásek napíchne na hrot háčku.
Při záběru je nutné se neunáhlit se zásekem a počkat, až si dravec nástrahu lépe srovná v tlamě.

Oblíbené barvy

Přírodní typy (WB, WBU, B, BR) do průzračných zimních vod, reflexní modely (XY, YG, OB, FB, SY) do špatné viditelnosti – svítání a soumrak, přikalená voda či velká hloubka.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Úterý 13. listopadu 2012 v 19:36@ tragy

kde sa daju zakupiť tie ORKA