Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Twister APEX (GPS) Swirltail Grub

30. května 2011 vložil(a) osprey | twistery | 4.716× zobrazeno | žádný komentář

img40_96.jpg
Twistery Apex, dovážené k nám ze zámoří, jsou kvalitní nástrahy z velmi poddajného měkkého materiálu. Ostře zahnutý a široký srpek je „příčinou“ plynulého plápolání ocásku, který se rozkmitá i při ultrapomalém tažení nebo při volném propadu vodou.

Provedení

Klasický twister vyrobený z měkkého plastu s příměsí přírodního kaučuku.

Vyráběné velikosti

1‘ – 2,5 cm, 2‘ – 5 cm, 3‘ – 7,5 cm a 4‘ – 10 cm

Přednosti

Jedná se o dobře zpracované univerzální twistery do všech typů sladkovodních lokalit (kromě silných proudů, které natahují ocásek a ruší jejich práci. Největší modely jsou vhodné i pro lov na moři.
Nástrahy jsou přesně vylisovány a ocásky jsou hodně tenké, takže pracují i při malých rychlostech typických pro lov na konci sezóny. Účinnost je proto celoroční.

Použití

Dá se prezentovat mnoha rozličnými způsoby ze břehu i lodě (klasická přívlač s jiggovou hlavičkou, Drop-Shot, nadlehčená verze, hlubinná přívlač).
Nejběžnější je nastražení na klasickou jigovou hlavičku o hmotnosti 3 – 20 g (podle velikosti gumy) a u nejmenší velikosti také na streamerový háček s přídavnou zátěží na vlasci.

Lovené druhy ryb

Všechny dravé ryby (ve škále od malých okounků, přes lososovité ryby až po candáty, boleny, štiky a sumce) záleží jen na výběru vhodné velikosti a způsobu vedení nástrahy.

Ideální použití

- k běžnému „gumování“ při nastražení na jiggovou hlavičku
- k vertikálnímu vedení při chytání z lodě
- v nadlehčené sestavě při chytání nad členitým dnem

Nevýhody

Materiál nástrah je náchylný na tepelné poškození (nenechávat na slunci ani u tepelných zdrojů), stejně tak i na mechanické poškození (střety se zuby dravců).
Twistery rovněž negativně reagují na nitrolaky a některé druhy plastů (pozor na jejich umístění do nevhodných boxů či na společné uložení k woblerům či polystyrenovým splávkům).
Twistery Apex jsou „o něco“ dražší.

Oblíbené barvy

Kromě klasických barev (s flitry i bez nich) stojí za vyzkoušení především neokoukané dvoubarevné varianty, např. White/Black z jedné strany černá a z druhé strany perleťová (na štiky), Chart/Orange - zelená líc a oranžový rub (v menších velikostech na okouny), Pink/White - ružovobílá (na duháky).
V jednolité barvě je účinná především Purple - fialová perleť (do průzračné zimní vody) a Glow – světélkující (do špatných světelných podmínek).

img40_97.jpg img40_98.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.