Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Lukris Mapso

30. května 2011 vložil(a) osprey | rotační třpytky | výrobce: Lukris | 4.934× zobrazeno | 1 komentář

img39_94.jpg
S těmito poměrně málo známými rotačkami se čeští vláčkaři poprvé mohli seznámit na zahraničních rybářských výpravách, konkrétně ve všech rybářských obchůdcích v okolí známého Ebra. Rotační třpytky Mapso vyrábí a distribuuje španělská firma Lukris. Tento menší rodinný podnik se zabývá výrobou třpytek již od roku 1961.

Provedení

Třpytky Mapso jsou jednak klasické rotační třpytky, ale i známé „vrbové listy“. Vyráběný soubor představuje cca devět základních modelů s celou škálou barevných provedení. Všechny jsou vysoce kvalitní a plnohodnotně dokáží nahradit známé třpytky MEPPS.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se od velikosti 0 až po velikost 4, čili kromě speciálů na závodní přívlač, kde se používají i velikosti 000 a méně, je sortiment této firmy plně dostačující.

Kvalita dodávaných háčků

Trojháčky standardní kvality, pravděpodobně VMC.

Přednosti

Vynikající vyvážený chod, kvalitní ruční provedení a velké množství barevných variant.
Jednou z nejdůležitějších předností je zajímavá cena. Rotační třpytky Mapso nadělají za málo peněz hodně muziky!

Použití

V rámci vyráběných velikostí by se dalo napsat, že slouží k lovu všech tuzemských dravých ryb.

Lovené druhy ryb

V menších velikostech vydráždí spolehlivě okouny, lososovité ryby, tlouště, jeseny a boleny. Velké modely (3 a 4) upoutají pozornost štik, candátů, ale i sumců.

Ideální použití

Rozsah jejich použití je velmi veliký a dalo by se říci, že nezklamou na žádné lokalitě. Účinné jsou jak v proudných úsecích řek, tak i v naprosto klidných partiích. Lze s nimi pracovat v celém vodním sloupci.

Nevýhody

Jedinou nevýhodou představuje absence nástrah pro UL-přívlač (např. velikosti 00 a 000). „Závodnické“ velikosti nástrah zkrátka nejsou ve výrobním programu firmy.

Oblíbené barvy

Na okouny se nejvíce osvědčil červený vrbový list, na tlouště rotačka se stříbrným listem ozdobeným modrými tečkami a na štiky zlatý list s červenými tečkami. Rozhodně nejsou k zahození ani klasické kovové varianty bez doplňkových kreseb.

img39_95.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Neděle 19. května 2013 v 15:08® mastrof

koupil jsem si 3 exempláře této třpytky velikosti 1. a nepracuje uspokojivě ani jedna, stále vynechává a někdy se neroztočí vůbec…