Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Relax Super rybka

30. května 2011 vložil(a) osprey | twistery | výrobce: Relax | 4.834× zobrazeno | žádný komentář

img38_93.jpg
Jak je již tradicí, všechny nástrahy firmy Relax jsou z velmi poddajného měkkého materiálu a ani SUPER RYBKA není žádnou výjimkou. Nástraha má „rybičkový“ tvar těla, ale ukončuje ji tenký a přitom vysoký twisterový ocásek. Díky konstrukci a provedení získala nástraha realistický pohyb skutečné rybky a sama se tak rozkmitá i při pomalém potažení nebo při volném propadu sloupcem vody.

Provedení

„Super rybka“ je vyrobena z měkkého plastu, nastražuje na klasickou twisterovou hlavičku o hmotnosti 8 – 25 g (dle velikosti nástrahy).

Vyráběné velikosti

3“ – 7,5 cm a 4“ = 10,5 cm (větší velikost má v ocásku vyraženou pětici otvorů)

Přednosti

Jsou to univerzální twistery do všech typů lokalit (mimo silných proudů) účinné po celou vláčecí sezónu hlavně na okounovité dravce a štiky!
Vhodné jsou i k mořské přívlači na lov tresek. V nabídce je několik desítek barevných variant nástrah.

Použití

Dá se prezentovat mnoha rozličnými způsoby na většině tekoucích i stojatých, sladkých i slaných vod. Základem jsou klasické "twisterové" přískoky u dna, ale nástrahu lze vodit i ve sloupci nebo u hladiny.

Lovené druhy ryb

Sladkovodní - candát, okoun, štika, sumec, při rychlém vedení pod hladinou i bolen. Mořské – treskovité ryby.

Ideální použití

- k běžnému „gumování“ při nastražení na twisterovou hlavičku
- k vertikálnímu vedení při chytání z lodě či belly boatu
- v odlehčené sestavě na chytání těsně pod hladinou při noční přívlači
- k mořské přívlači

Nevýhody

Materiál nástrahy je náchylný na tepelné poškození (nenechávat na slunci ani u tepelných zdrojů), stejně tak i na mechanické poškození (střety se zuby dravců).
U většího typu se někdy hrot háčku zachytí za otvory vyražené v ocásku.
Nehodí se pro vláčení v silných proudech - měkký ocásek se v tahu vody natáhne a přestává pracovat.

Oblíbené barvy

Zajímavé a úspěšné jsou hlavně tříbarevné varianty, např. fluozelené bříško, hnědý flitrový hřbet a rudý srpek - na candáty a velké okouny, nebo modrý hřbet, bílé bříško a stříbřitý ocásek - na štiky.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.