Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Relax Superbanjo

30. května 2011 vložil(a) osprey | twistery | výrobce: Relax | 6.113× zobrazeno | žádný komentář

img37_90.jpg
Superbanjo vzniklo v dílnách firmy Relax jako modifikace oblíbeného Banja. Je vyráběno v menší škále velikostí a od své předlohy se liší hlavně robustnějším tělíčkem, které má v zadní části zeslabená místa umožňující lepší chod ocásku a vpředu dvě kruhové plošky pro nalepení očí. Jinou alternativou jejich využití je vytvoření otvoru v této oblasti (korkovrtem, zaostřenou trubičkou) a usazení jigové hlavičky přímo do těla nástrahy. Jigová hlava v takto vytvořeném otvoru pak vypadá jako oko a zvyšuje atraktivitu nástrahy.
Většina rybářů ale nasazuje Superbanjo na jigovou hlavičku bez dalších úprav.

Provedení

Klasická nástraha z měkčeného plastu má „rybičkový“ tvar těla a je ukončena tenkým twisterovým ocáskem. Není aromatizována.

Vyráběné velikosti

Běžně dostupná je jediná velikost a to 3“ – 7,5 cm.

Přednosti

Díky konstrukci a provedení získala nástraha realistický pohyb skutečné rybičky a sama se rozkmitá i při pomalém potažení nebo při volném propadu sloupcem vody. Lepšímu pohybu napomáhá žebrování ocasního násadce, které klasické Banjo nemá.
Superbanjo se nastražuje na klasickou jigovou hlavičku o hmotnosti 3 – 10 g podle požadované hloubky nebo síly proudu.
Je to univerzální nástraha do všech typů lokalit po celou vláčecí sezónu, mimořádně účinná hlavně na okounovité dravce, boleny a velké pstruhy.
V nabídce je několik desítek barevných variant, přičemž řada zejména přírodně laděných odstínů je velmi úspěšných a v nabídce konkurenčních firem je budete jen obtížně hledat.

Použití

Dá se prezentovat mnoha rozličnými způsoby na většině tekoucích i stojatých vod. Základním pohybem je poskakování nade dnem stejné jako při lovu s twistery.
Superbanjo je ale možné vodit i ve sloupci, tahat po dně v proudech anebo rychle vléct po hladině s nadějí na záběr bolena.

Lovené druhy ryb

Vynikající na candáty, okouny, pstruhy potoční a duháky, při rychlém vedení pod hladinou na boleny. Na štiku je tato nástraha trochu malá, ale mladší ročníky ji atakují celkem vděčně a větší kusy jí zejména v čisté vodě a dobách, kdy se nehoní za velkými sousty rovněž nepohrdnou.

Ideální použití

- k běžnému „gumování“ při nastražení na twisterovou hlavičku
- k vertikálnímu vedení při chytání z lodě či belly boatu
- v odlehčené sestavě na chytání těsně pod hladinou při noční přívlači
- k chytání candátů, okounů a štik na dírkách

Nevýhody

Materiál nástrahy je náchylný na vyšší teploty (nenechávat na slunci ani u tepelných zdrojů), stejně tak i na mechanické poškození (střety se zuby dravců). Nehodí se příliš pro vláčení v silných proudech - měkký ocásek se v tahu vody natáhne a přestává pracovat.

Oblíbené barvy

Fluozelená, žlutá, oranžová na candáty a velké okouny v hloubkách nebo při špatných světelných podmínkách (svítání, šero, mlha, západ slunce, přikalená voda). Přírodní barvy s flitry do čisté vody a jasného počasí na boleny a štiky.

img37_91.jpg img37_92.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.