Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Relax Kopyto Print

30. května 2011 vložil(a) osprey | rippery | výrobce: Relax | 6.777× zobrazeno | žádný komentář

img36_87.jpg
Tento velmi realisticky vyhlížející ripper z produkce firmy Relax je modifikací klasického kopyta, od něhož se liší grafickou úpravou povrchu. Jak napovídá slovíčko „print“ v názvu nástrahy, její povrch je potištěn poměrně detailním barevným dekorem. To ji posouvá zase o kousek blíže k živé předloze, ale na druhou stranu to zvyšuje její cenu.

Provedení

Klasický ripper z poddajného měkkého plastu určený hlavně pro nastražení na jiggové hlavičky o hmotnosti 5 – 10 g.

Vyráběné velikosti

6,2 cm (2,5“) a 7,5 cm (3“)

Přednosti

Nástraha si ponechává všechny výhody „normálního kopyta“ a svým realistickým povrchem dokáže snáze zaujmout dravce v čistých vodách. Potisk je opravdu dokonalý. Nechybějí výrazné oči, skřelové oblouky ani šupinky. Měkký materiál, zúžený ocásek s bočním vroubkováním a prostorné kopýtko zaručuje perfektní chod.

Použití

Kdekoliv, ovšem s tím, že ve vodách s nižší viditelností se graficky dokonalý potisk neuplatní a vzhledem k vyšší ceně nástrahy je to pak plýtvání prostředky. Proto má použití „potištěného kopyta“ smysl především v průzračných a hodně prochytávaných revírech.

Lovené druhy ryb

Velký okoun, candát, štika, sumec a při rychlém vedení pod hladinou i bolen.

Ideální použití

Nástraha se funkčně neodlišuje od běžných ripperů. Skvěle pracuje při horizontálním (na jiggové hlavičce) i vertikálním (na kloubovém systémku) vedení, stejně dobře chodí v hloubce i mělké vodě (na odlehčené sestavě), v silném proudu i stojáku.
Pokud ale mají být využity její přednosti, měla by být nasazována tam, kde má dravec šanci její dokonalé zpracování ocenit.

Nevýhody

Měkký materiál nástrahy je náchylnější na „zranění“.
Vzhledem k „vyšperkovanému šatu“ je Kopyto Print o pár korun dražší než ostatní podobné nástrahy.

Oblíbené barvy

Imitace bílé ryby – na okouna a bolena, napodobenina duháka – na štiku, pestřejší typy – na candáta, libovolné zbarvení – na sumce.

img36_88.jpg img36_89.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.