Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Berkley Power Nymph

30. května 2011 vložil(a) osprey | realistické gumové nástrahy | výrobce: Berkley | 8.518× zobrazeno | žádný komentář

img34_81.jpg
Tato nástraha spatřila světlo světa v USA. Při lovu v ČR vykazuje na většině revírů velmi dobré výsledky.
Jedná se o gumovou napodobeninu ráčka nebo krevety (všimněte si, že má tykadla, nožičky a jakási plochá „klepítka“ a při tažení vodou vlastně "couvá". Našim rybám to ale nijak nevadí – možná ji vnímají třeba jako larvu vážky anebo na ni útočí prostě proto, že jim přijde zajímavá.

Provedení

Výrobním materiálem je velmi měkký a poddajný plast, který je navíc aromatizovaný a tak celkem spolehlivě představuje přirozenou rybí potravu.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se pouze ve velikosti 1“ (cca 2,5 cm).

Přednosti

Atypická nástraha, která na našem trhu dříve chyběla, a tudíž nebyla „profláknutá“ v tuzemských vodách. Může tedy v revírech kdykoli mile překvapit.
Při vedení sloupcem nebo u dna se pohybuje tak, jak ji dovolíme. Může to být rychlý, nebo naopak pomalý pohyb doplnění pocukáváním. S přískoky je nástraha prezentována poměrně agresivně, což může být někdy právě to nejlepší vedení.

Použití

Není prakticky voda, kde by se s nymfou nedalo úspěšně lovit. Je nutné si pouze najít svůj systém vedení a správně zvolit vhodné zatížení. Zátěž může být přímo na jigové hlavičce nebo i na kmenovém vlasci před nástrahou.

Lovené druhy ryb

Nejčastěji lovenou rybou bývá pstruh duhový nebo siven, zejména čerstvě vysazení, kterým se zamlouvají především výraznější a pestřejší barvy. Pstruh obecný dává přednost spíše přírodním odstínům. Nymfě často neodolá ani okoun, štika nebo tloušť, berou ji ale s přehledem i mnohé bílé ryby – např. perlín nebo cejn.

Ideální použití

Nymfa Berkley je velmi vhodná pro jarní lovy na nádržích nebo řekách. Je dobré ji mít připravenou na různě těžkých hlavičkách, jen tak jsme schopni reagovat na aktuální hloubku dna, sílu proudu a místo, kde se zrovna ryby vyskytují. Zvláště na přehradách dá chvilku zabrat, než zjistíme, jak a na co ryby berou. Často na nástrahy útočí ve sloupci, takže není nutné mít gumky příliš zatížené. Jindy jsou ryby naopak dále od břehu, kam dohodíme jen se zatíženou nástrahou.
Nejtěžší bývá popasovat se s členitým dnem řeky a jejím tahem, kdy přetížené nástrahy často váznou.

Nevýhody

Barev je k výběru poměrně dost, ale ne vždy s nimi vystačíme.
Při velmi opatrném braní ryby často tahají pouze za ocásky a ploutvičky, a proto se nedaří účinně zaseknout. V těchto případech je „životnost“ nástrah velmi nízká a ryby je doslova rozcupují.

Oblíbené barvy

Barevná škála je poměrně rozsáhlá – od růžové, přes hnědooranžovou, žlutooranžovou, zelenožlutou, až k přírodním odstínům – šedé či krémové. Ve většině případů se jako nejlepší osvědčily přírodní barvy. Na čerstvě vysazené duháky je velmi oblíbená růžová nymfa následovaná žlutou a fluozelenou.

img34_82.jpg img34_83.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.