Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Berkley Angleworm Gulp Alive

29. května 2011 vložil(a) osprey | realistické gumové nástrahy | výrobce: Berkley | 6.467× zobrazeno | žádný komentář

img33_79.jpg
Tato nástraha není ničím jiným než věrnou napodobeninou skutečné žížaly – velikostně zhruba hnojáčka. Je napuštěna výrazným atraktantem, takže za sebou zanechává pachovou stopu a z pohledu ryby "má chuť".
"Páchnoucí žížalky" mají velmi široké spektrum využití, i když jejich nasazení při přívlači je trošku diskutabilní.
Lovit se s nimi dá prakticky celou sezónu na tekoucích i stojatých vodách. Uplatnění najdou i při lovu na dírkách.

Provedení

Umělá nástraha vyrobená z biodegradační hmoty, která se v přírodě rozkládá a naložená v atraktantu, který se z ní ve vodě uvolňuje.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se v konstantní velikosti 5 cm, v jedné skleničce je v originálním nálevu uloženo 60 kusů nástrah.

Přednosti

Tělíčko nástrahy je vytvořeno ze 100% biodegradační hmoty, která dokonale připomíná živou tkáň. Dokáže výborně absorbovat Gulp atraktant, který se při lovu uvolňuje z měkkého materiálu a vytváří za nástrahou pachovou stopu. Ta poté, podobně jako „vůně“ přirozené potravy, zvyšuje šanci na útok ryby. Po vyprchání pachu z červíka znovu aróma snadno oživíme opětným ponořením do lahvičky s extraktem a po chvíli je možné zase začít chytat. Po skončení lovu nástrahu uložíme do skleničky s ostatními „žížalkami“, aby se znovu nadipovala a zůstala poddajná.
Jednoznačnou předností je také možnost použití různých délek nástrahy, neboť se velmi snadno zkrátí na požadovaný rozměr. Naopak není problém nastražit několik červíků najednou, a vytvořit tak žížalí shluk. Hnojáčka lze napíchnout po celé délce na malou jiggovou hlavičku, marmyšku nebo nezatížený streamerový háček (ztěž v podobě broku je pak na vlasci). Dá se i vytvořit uzel připomínající kroutící se žížalky.

Použití

Lov menších dravců na hlubších tůních a kolem břehů zarostlých křovinami. Nástraha se může vodit přirozeným tahem nebo spouštěním v proudu nebo i jemným pocukáváním. Možný je i lov pod ledem, který je velmi jednoduchý a ryby na nástrahy dobře reagují.

Lovené druhy ryb

Nejčastějším úlovkem jsou okouni, tloušti a pstruzi.

Ideální použití

Nejlepší jsou pro velmi jemné chytání okolo břehů – podél regulace, zatopených křovin a trav a při hledání ryb v okolí překážek.

Nevýhody

Jedinou zásadní nevýhodou je výrazný zápach nástrah, který ulpívá na prstech a obtížně se z nich odstraňuje.

Oblíbené barvy

Výrobce vsadil na absolutní přirozenost, takže se barva co nejvíce blíží opravdovému hnojákovi. Vyrábí se v červené (označení 002) a hnědé (001) variantě. Obě jsou přibližně stejně účinné.

img33_80.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.