Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Abu Atom

29. května 2011 vložil(a) osprey | plandavky | výrobce: Abu | 4.879× zobrazeno | žádný komentář

img32_76.jpg
Vyrazit z kusu plechu obrys něčeho, co trhavě chodí vodou a dá se to označit jako třpytka plandavka, to není až takový problém. Jen málokdy se ale objeví tvar, který se liší od ostatních, je mimořádně atraktivní pro rybí dravce a vyrábí se bez větších změn desítky let. Abu Atom je právě takovou nástrahou. Typickým znakem této třpytky je oválný tvar podobný známému vzoru DAM Efzett, který je ale v případě Atomu narušen výrazným zvlněním. Právě tyto vlny udělaly z Atomu legendární nástrahu. Jsou zdrojem vibrací a slunce na nich rozehrává celou škálu nejrůznějších odlesků. Když se to spojí s dokonalým celkovým pohybem třpytky, dostáváme jednu z nejúspěšnějších nástrah na štiky i další dravce, na kterou zejména rybáři ve Skandinávii nedají dopustit.

Provedení

Poměrně robustní plandavka z výrazně zvlněného kusu plechu.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se ve třech hmotnostech - 20, 25 a 35 g.

Kvalita dodávaných háčků

Poměrně kvalitní a silné polooblé trojháčky s nahnědlou povrchovou úpravou. Snesou i dost velké ryby s výjimkou sumce. Nejsou příliš odolné proti korozi.
Největší velikost má kromě zadního trojháčku i druhý na opačném konci.

Přednosti

Na plandavku vynikající chod v široké škále rychlostí, poměrně dobře odladěné proporce pro lov v hloubce 1 – 3 m (nejběžnější hloubka, v níž se vláčí).
Zvlněný povrch je zdrojem optických i akustických signálů lákajících ryby.
Některé barevné vzory jsou velmi povedené.
Atom je oproti podobně tvarovaným třpytkám z o něco tenčího plechu, takže je lehčí a má zajímavější pohyb.

Použití

Střední a těžší přívlač zejména na stojatých a mírně tekoucích vodách.
Vodit je ji třeba tak, aby se její chod pokud možno co nejvíce rozehrál, tj. různě potahovat a oživovat. Třpytka sama chodí slušně i při plynulém tažení, ale dokáže daleko víc.

Lovené druhy ryb

Především štika, ale není problém dostat záběr sumce, většího bolena a někdy i candáta nebo velkého okouna.

Ideální použití

Klasická štiková přívlač na větších stojatých vodách. V jezerech a brakických vodách na severu Evropy je pohyb této třpytky velmi dobrým spouštěčem štičích reflexů, na našich ochytaných vodách má úspěšnost kolísavou tendenci, ale díky malé oblibě plandavek v řadách českých vláčkařů je místy hodně úspěšná.
Narozdíl od některých jiných plandavek ji lze vodit i velmi pomalu a tak je její úspěšnost téměř celosezónní – důležité ale je vybrat správnou velikost.

Nevýhody

Největší velikost dodávaná se dvěma trojháčky se občas zamotává do vlasce. Samozřejmě není problém ponechat nástraze jen jeden z dvojice trojháčků, ale do jisté míry to ovlivní její vyvážení i chod a také úspěšnost záseku.
Mezi plandavkami patří k těm drahým, ale protože je zároveň jednou z nejlepších, nezbývá než cenu akceptovat.

Oblíbené barvy

Barevné vzory nabízené výrobcem jsou výborně zvoleny a prakticky každý má v určitých světelných podmínkách opodstatnění. Oblíbené jsou modravé dekory a v čisté vodě je úspěšné černé zbarvení se zlatými pruhy.

img32_77.jpg img32_78.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.