Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

ILLEX - Tiny Fry

5. května 2011 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Illex | 8.043× zobrazeno | 1 komentář

img30_70.jpg
Tyto wobblery nejsou na našem trhu dlouho, ovšem velmi rychle si našly své příznivce. Jedná se velmi kvalitní nástrahy z výroby Jackall (Made in Japan). Je s nimi možné lovit na všech typech vod a druhové zastoupení úlovků může být také velmi pestré.

Provedení

Tělo wobbleru je z tvrzeného plastu. Je podlouhlé, na řezu zakulacené. Velikost 5 cm je vyvážena hrkacími kuličkami. Lopatka je poměrně malá a tím je dáno použití nástrahy v mělčích vodách.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se ve dvou velikostech – 3,8 a 5,0 cm (s hmotností 1,5 a 2,7 g).

Kvalita dodávaných háčků

Obě velikosti mají pár trojháčků. Ty jsou mimořádně kvalitní s doslova lepivými hroty. Nově jsou již některé vzory přímo osazeny BL trojháčky a balení zároveň obsahuje dva jednoháčky pro možnou výměnu. Zvláštností těchto jednoháčků je, že každý má jinak orientované očko, aby vzhledem k tělu nástrahy zaujímal správnou pozici.

Přednosti

Předností nástrah je určitě nepřekonatelný chod. Wobler se pomalu, ale poměrně ze široka pohybuje ze strany na stranu. Lehce se přitom i pootáčí kolem své podélné osy. Při zastavení pohybu zůstává stát ve stabilní hloubce - nevznáší se, ani neklesá (suspending).
Díky poměrně velké hmotnosti se s ním dobře a přesně nahazuje.
Při vyšším výskytu štik nástraha snese i tenké wolframové lanko o nosnosti 3 - 5 kg.

Použití

Menší typy Illexů najdou uplatnění především při UL přívlači. Jejich konstrukce je přímo určuje lov v hloubkách kolem půl metru u velikosti 3,8 cm a u velikosti 5 cm maximálně do metrové hloubky (záleží na rychlosti navíjení či síle proudu). Hodí se proto zejména na mělčí úseky řek, ale použít se dají téměř kdekoliv, i na stojaté vodě.
Při lovu na větší hloubce jej můžeme zatížit brokem na vlasci (2 -5 g) cca 50 - 100 cm před nástrahou.

Lovené druhy ryb

Vyráběné velikosti dávají najevo, že jde o nástrahu určenou hlavně pro lov pstruhů obecných i duhových, sivenů, tloušťů a okounů. Menší velikostí nepohrdne ani bílá ryba (plotice, perlín, cejn).
Překvapivě dobře přijímají wobblírky Illex i boleni a štiky, výjimkou není ani úlovek menšího sumce a ojediněle i kapra.
Při zatížení na vlasci lze s těmito nástrahami lovit také parmy a candáty, zejména pak v létě, kdy je vyšší výskyt drobných rybiček.

Ideální použití

Nejlépe se hodí k prochytávání pobřežních partií stojatých vod a řek. Ovšem velmi dobře a spolehlivě fungují i proudných partiích.
Nemá smysl spěchat při jejich tažení. V proudu pracují samy a ryba často zaútočí i na volně spouštěnou nástrahu.

Nevýhody

Některé kusy hůře pracují - obvykle ale stačí jen správně vycentrovat vázací očko. Jedinou skutečnou nevýhodou je poměrně vysoká cena. Ovšem za vysokou kvalitu se někdy musí připlatit.

Oblíbené barvy

Výrobci vsadili na osvědčené přírodní barvy. Vyrábí se v provedení potočák, hrouzek, střevle, plotice, okoun, ouklej a červená ouklej. Postupně v nabídce barev přibývá.
Na pstruhovkách se osvědčily barvy AYU a TRUITELLE, na MP revírech pak AYU, G. WASAGI a VAIRON.

img30_71.jpg img30_72.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Sobota 10. prosince 2011 ve 21:18® dodorider
dodorider

doporucuji na pstruhy a tlouste velice vyborna nastraha