Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Twistery Relax - klasický tvar

4. března 2011 vložil(a) osprey | twistery | výrobce: Relax | 6.659× zobrazeno | žádný komentář

img3_12.jpg
Klasický twister je už řady let oblíbenou nástrahou tisíců rybářů. Je levný, účinný a nabízí spoustu možností, jak ho prezentovat našim šupinatým přátelům. Není ovšem twister jako twister. I když tvar nástrahy je víceméně dán, existují značné rozdíly mezi produkty jednotlivých výrobců.
I když jsem vyzkoušel téměř všechny značky dostupné na našem trhu, nejvíc si rozumím s twistery značky Relax. Vyhovuje mi jejich technické řešení, vlastnosti i nabízený sortiment velikostí a barev. Preferuji malé modely, protože pro lov velkých dravců mám raději tvrdé nástrahy, zejména wobblery.

Provedení

Typický twister s širokým tenkým ocáskem. Není nijak aromatizován.

Vyráběné velikosti

Celá škála od 3/4 palce do asi 6 palců (tedy zhruba od 2 do 15 cm).

Přednosti

Nástrahy jsou kvalitně vyrobeny a po konstrukční stránce pro mě představují ideál twisteru – tělíčko je dostatečně rozměrné, aby dobře drželo na libovolném typu jigové hlavy, ocásek je dostatečně velký a tenký, takže dobře pracuje i při velmi pomalém vedení nebo ve studené vodě. Právě výrazná práce ocásku je specifikem této nástrahy.

Použití

Jedná se o klasickou „gumu“ se vším všudy. Lze s ní lovit klasicky ze břehu i z lodě, s přídavnou zátěží za použití plovoucí hlavy a klidně i technikou drop-shot (zátěž na konci kmene, nástraha jen na háčku kus nad zátěží).

Lovené druhy ryb

Úplně všechny druhy dravých ryb včetně lososovitých v závislosti na velikosti nástrahy a při použití menších velikostí často i ryby nedravé, jako je parma, cejn, perlín apod.

Ideální použití

Jedná se o twister a to velmi dobře vyrobený, takže použití je takové, jako u většiny twisterů s tím, že si můžete být jisti dokonalou prací ocásku – vynikne tedy všude tam, kde se nástraha prezentuje při malých rychlostech. Ideální je na jemné krátké poškubávání, pomalé vlečení nástrahy po dně, spouštění lehce zatížené nástrahy s mírným proudem, s lehkou hlavou i pomalé potahování nad porosty vodního rostlinstva s cílem ulovit některou z ukrytých štik.
Použít samozřejmě jde i ke klasickému twistrování – lovu okounů a candátů, sumců v hlubších jámách apod.
Stříbřité modely vlečené rychle po hladině občas atakují boleni.

Nevýhody

Nehodí se tolik do proudů, kde se lépe uplatní twistery s tužším ocáskem, ale jinak jsem žádné nevýhody nezaznamenal, spíše naopak.

Oblíbené barvy

Barevná škála je velmi široká, mě vyhovují bílá, fluozelená, černá a všechny poloprůsvitné odstíny v přírodních barvách.

img3_13.jpg img3_14.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.