Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Bomber B15A

5. května 2011 vložil(a) osprey | woblery | 5.219× zobrazeno | 2 komentáře

img29_69.jpg
Plovoucí jednodílný wobbler vyráběný v Mexiku pro trh v USA a Kanadě, který se však dá sehnat i u nás. Podle rychlosti přitahování a síly proudu se pohybuje v hloubce do jednoho metru.
Představuje štíhlý druh rybky – např. oukleje. Při rychlém vedení je vynikající na boleny, v mělčích revírech mu odolá málokterá štika a při vláčení potmě si na něm rád smlsne candát.

Provedení

Plovoucí jednodílný wobbler z tvrdého plastu, který je ozvučen vyvažovacími kuličkami.

Vyráběné velikosti

12 cm (13 g)

Kvalita dodávaných háčků

„Vyzbrojení“ tvoří trojice poměrně kvalitních trojháčků Excalibur. Jejich velikost ale nedává stoprocentní jistotu při lovu velkých ryb, zejména sumce.

Přednosti

Doutníkovitý wobbler vytváří při tažení vodou zvláštní „hadovitý“ pohyb, který silně dráždí dravce. Nástraha nabízí možnost velmi pomalého vedení nebo i naprostého zastavení v proudu, aniž by vypadávala z rytmu a stejně stabilní výkon naopak dává i při hodně rychlém navíjení. Jeho ozvučení upoutává dravčí pozornost v přikalené vodě nebo při chytání po tmě. Umožňuje splouvání po hladině až do těsné blízkosti obvyklých dravčích stanovišť - pod mosty, převislé větve, podemleté břehy a do blízkosti nejrůznějších překážek.
Díky trojici trojháčků je držení zaseklých hrotů dostatečně pevné a dravec nástrahu málokdy vyklepe z tlamy.

Použití

Velmi široké! Klasická přívlač v mělčí stojaté i tažné vodě, noční přívlač pod hladinou, vláčení za lodí (trolling), kdy lze za pomoci zátěže umístěné na bočním návazci prochytat i těsné okolí dna.

Lovené druhy ryb

Velikost 12 cm je vhodná hlavně pro středně velké dravce - candáty, boleny a štiky. Na tento model se ale ulovili i velcí okouni a tloušti nebo celkem slušní sumci do délky 140 cm.

Ideální použití

- rychlé vedení nástrahy po proudu je hodně nadějné na boleny
- pomalé a přerušované vedení, kdy nástraha během přestávek v přitahování stoupá vzhůru a při každé vhodné příležitosti, např. nad mezerou mezi trsy rostlin, ji zrychleným navíjením mělce zanoříme - tento způsob vedení je vynikající především v mělkých či zarostlých vodách na štiky
- noční přívlač na řekách pod hladinou či podél břehů, kdy při ultra-pomalém vedení wobbler hřbítkem čeří hladinu – toto vedení je vhodné k lovu candátů.
- v proudu se vyplatí nechat wobbler samovolně kmitat na místě, což je skvělá strategie při nočním chytání candátů a sumců
- při tažení za lodí umožňuje prochytání blízkosti dna – je k tomu potřeba zátěž na bočním návazci, který je ke kmenové šňůře připojen cca metr od nástrahy – vhodné na candáty, štiky a velké okouny

Nevýhody

Ozvučení nástrahy kovovými kuličkami může být na závadu na hodně navštěvovaných revírech (zvláště koncem sezóny).
Občas se při dalekém náhozu zahákne v letu některý trojháček za vlasec.
Háčky nejsou dostatečně pevné – např. sumec je rád a často deformuje.

Oblíbené barvy

Ve výrobním programu je celkem 10 barev – od přírodních až po fantastické.
Za bílého dne a v čisté vodě se osvědčily realistické odstíny (PTL, PTB, PBO), v přikalené vodě a při chytání po tmě pestré fantazie (CLF, BFT, XCLOWN, GPTBRO, XSICH).

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Pátek 15. ledna 2016 v 15:00® Twisp258

kde se to dá koupit na internetu ?

Sobota 14. července 2012 ve 13:50@ rybomil 2

Klasika neklasikovatější, zejména na štiky. Navíc občas byly v Ameru za sqělé ceny.