Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

ALEX – TANGO Shallow runner

5. května 2011 vložil(a) osprey | woblery | 6.264× zobrazeno | žádný komentář

img28_68.jpg
Tento robustní wobbler srbské produkce je vynikající nástrahou, na kterou rádi zaútočí candáti, boleni, štiky a sumci. Jestliže rádi chytáte na „rapalácký“ Shad rap (8 nebo 9 cm) s lomenou lopatkou, tak Alex Tango je s tímto modelem funkčně plně srovnatelný! Jeho přednostmi jsou navíc vyšší hmotnost (dál se s ním hází) a nižší cena.

Provedení

Jednodílný plovoucí balzový wobbler s „dvakrát lomenou“ lopatkou.

Vyráběné velikosti

8 cm (15 g)

Kvalita dodávaných háčků

Nástraha je „okována“ párem zesílených trojháčků VMC vel. 2.

Přednosti

Univerzální wobbler pro chytání za bílého dne i pro „přívlač pod hvězdami“. Vyznačuje se perfektním a účinným „shadovitým“ chodem. Má skvělou stabilitu i při rychlém vedení v proudu. Noří do hloubky až 2 m. Umožňuje daleké náhozy a díky těžišti v zadní části těla se při letu nezachytávají trojháčky za vlasec.
Wobbler není ozvučen a jeho účinnost je tak celosezónní i na hodně navštěvovaných lokalitách.

Použití

Kdekoliv! Je „mocnou zbraní“ v rukou rybáře ve většině tekoucích i stojatých mimopstruhových revírů.

Lovené druhy ryb

Candát, štika, sumec a při rychlém vedení pod hladinou i bolen.

Ideální použití

Má všechny dobré vlastnosti plovoucího wobleru – umožňuje prochytání mělčích vod, splavávání po hladině, techniku „stop and go“, tahání za lodí (trolling), aj.

Nevýhody

Balzový wobler je vždy zranitelnější než nástraha z tvrdého plastu. Občas mu proto candát nebo štika prokousnou trup, sumec jej dokáže v průběhu boje i vážně poškodit vytrhnutím drátěné osy. Masivní trojháčky VMC ze silného drátu se hodí pro většinu běžných dravců, ale na lokalitách s výskytem sumce je dobré je vyměnit za trojháčky Owner (vel. 4), které jsou spolehlivější na zásek i podržení ryby.

Oblíbené barvy

Přírodní zbarvení (CS, AS, TS, SS, PT, PR) – denní lov v čistých vodách a při lovu v mělkých lokalitách.
„Pestré fantazie“ (HYD,GPR, GHD, FC) se zase lépe hodí do špatných světelných podmínek (přikalená voda, ranní a večerní šerosvit, naprostá tma).

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.