Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Ripper MANN´S

25. dubna 2011 vložil(a) osprey | rippery | výrobce: Mann's | 5.700× zobrazeno | žádný komentář

img27_67.jpg
Rippery americké firmy Mann’s jsou z velmi poddajného měkkého materiálu. Tenký ocásek a velká plocha kopýtka dodává gumové nástraze realistický pohyb skutečné rybky. Nástraha se sama rozkmitá i při pomalém potažení nebo při volném propadu sloupcem vody. Výborně se proto hodí k nastražení na vláčecí rybičkové systémky (Draškovič).

Provedení

Klasický ripper vyrobený z měkkého plastu.

Vyráběné velikosti

6, 8 a 10 cm

Přednosti

Je to univerzální ripper do všech typů lokalit (mimo silných proudů) po celou vláčecí sezónu. Dá se nastražit jak na vláčecí systémky, tak i na klasickou jiggovou hlavičku o hmotnosti 5 – 15 g (podle zvolené velikosti nástrahy).

Použití

Dá se prezentovat mnoha rozličnými způsoby na většině tekoucích i stojatých, sladkých i slaných vod podobně jako ostatní rippery.

Lovené druhy ryb

Candát, štika, sumec, při rychlém vedení pod hladinou i bolen, nejmenší velikost je vhodná i na okouny a pstruhy.

Ideální použití

- k běžnému „gumování“ při nastražení na jigovou hlavičku
- k vertikálnímu vedení při chytání z lodě
- k „oťukávání“ dna na vláčecím systémku
- v odlehčené sestavě na chytání těsně pod hladinou při noční přívlači

Nevýhody

Materiál nástrahy je náchylný na tepelné poškození (nenechávat na slunci ani u tepelných zdrojů!), stejně tak i na mechanické poškození (střety se zuby dravců).
Navíc je ripper Mann’s o pár korun dražší než běžné „neznačkové gumy“.

Oblíbené barvy

Zajímavé a úspěšné jsou hlavně dvoubarevné varianty, které jsou z jedné strany např. fluozelené a z druhé strany perleťové (na candáty a okouny), červená líc a žlutý rub (v nejmenší velikosti na okouny a duháky), fluozelený bok kontra tmavězelený s flitry (na štiky).
V jednolité barvě je účinná fialová perleť (do průzračné zimní vody) a perleťová nástraha s černým hřbetem (bolen, štika, candát).

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.