Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Relax Kopyto

25. dubna 2011 vložil(a) osprey | rippery | výrobce: Relax | 10.118× zobrazeno | 1 komentář

img26_64.jpg
Stará dobrá klasika od firmy Relax! V devadesátých letech minulého století se stalo Kopyto nejúspěšnější měkkou plastovou nástrahou evropských vod na sladkovodní i mořské dravce. Jeho sláva však přežívá dodnes, i když mu vyrostla pěkná řádka konkurentů.

Provedení

Ripper Kopyto je vyroben z velmi poddajné gumy. Nástraha má tvar rybky, ocasní násadec je ztenčený žebrováním, samotný ocas je ukončen prostorným „kopýtkem“.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se v délkách: 1“ = 2,7 cm, 2“ = 5 cm, 2,5“ = 6,2 cm, 3“ = 7,5 cm, 4“ = 10 cm, 5“ = 12,5 cm a 6“ = 15 cm.

Přednosti

Díky konstrukci, měkkému materiálu a provedení má Kopyto realistický pohyb skutečné rybky - rozkmitá se při pomalém potažení nebo i při volném propadu sloupcem vody.
Kopyta jsou univerzální nástrahy do všech typů lokalit a po celou vláčecí sezónu. Ve výrobní nabídce je několik desítek barevných variant nástrah. Relativně nízká cena v poměru k užitné hodnotě.

Použití

Dají se prezentovat mnoha rozličnými způsoby na většině tekoucích i stojatých, sladkých i slaných vod. Kopyta se nastražují na jiggové hlavičky, vláčecí systémky i na samostatné háčky, jsou vhodná i pro dropshotting.

Nástraha je celkem vhodná i pro lov v chladné vodě. Někteří rybáři si kopyta pro zimní rybolov tepelně upravují (povařením asi 10-15 min), aby byla ještě měkčí. Nástraha přitom ztrácí na pevnosti a blednou její barvy, což ale v zimě nijak zvlášť nevadí.

Lovené druhy ryb

V nejmenších velikostech jsou účinné hlavně na okouny a pstruhy, ve středních rozměrech na candáty, boleny a štiky. V největších velikostech zaujmou největší jedince předchozí kategorie + sumce. Jsou vhodné i k mořské přívlači na treskovité ryby.

Ideální použití

- k běžnému „gumování“ při nastražení na twisterovou hlavičku
- k vertikálnímu vedení při chytání z lodě či belly boatu
- k lovu s vláčecími systémky
- v odlehčené sestavě na chytání těsně pod hladinou při noční přívlači
- k mořské přívlači

Nevýhody

Materiál nástrahy je náchylný na tepelné poškození, proto je nenechávejte na slunci ani u tepelných zdrojů!
Měkká kopyta mechanicky poškozují i střety se zuby dravců.
Při nahazování se občas ohebný ocásek zachytí za oblouček háčku a nástraha je tím „ze hry“.

Oblíbené barvy

Fluozelený hřbet a perleťové boky – na okounovité dravce, modrý hřbet a bílé boky – na štiky, libovolná barva – na sumce.

img26_65.jpg img26_66.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Čtvrtek 26. ledna 2012 v 7:11® motor

Výborná věc, používám nejvíce č.3 na jigu s háčkem 3/0 na okouny a candáty.CHytám na ně poměrně dlouho a mám zkušenosti že mi to ryby nedobýrali, tak odstřihnu hlavičku a hned to je znát.