Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Savage Gear Freestyler

25. dubna 2011 vložil(a) osprey | jerky | výrobce: Prologic | 6.296× zobrazeno | žádný komentář

img24_58.jpg
Firma Prologic u nás zatím není všeobecně známá, ale její nástrahy Savage Gear snesou velmi přísná měřítka a ryby rozhodně chytat dokážou. Freestyler je jednou z těch nejpovedenějších. Zkonstruoval ho švédský štikař David Lundquist a skutečně si s ním vyhrál. A Freestyler je opravdu vymazlený. Má oku lahodící tvary, zajímavý chod a je to nástraha, s níž se dá velice různorodě pracovat. Pro ty, kdo umí nástrahy jen prostě tahat, bude nezajímavý. Naopak dokáže nabídnout hodně těm, kdo mají cit pro vlastnosti nástrahy a dokáží v nich objevit to nejlepší.

Provedení

Štíhlý plastový pomalu potápivý a neozvučený jerk s velmi realistickým vzhledem.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se jen ve dvou velikostech a to 13 cm (46 g) a 17 cm (100 g).

Kvalita dodávaných háčků

Freestyler je vybaven velmi kvalitními trojháčky (původně to byly skvělé Ownery ST-36 na zdvojených kroužcích).
Nověji jsou to jiné háčky už jen na jednom kroužku, ale kvalita obojího je stále velice dobrá.

Přednosti

Perfektní nástraha věrně napodobující svým vzhledem i pohybem rybku. Lze s ní docílit velmi přirozeného pohybu. Menší velikost je použitelná i na klasických vláčecích prutech.
Velmi pěkné spektrum nabízených barevných vzorů.

V původní verzi měl Freestyler trojháčky na dvou kroužcích navlečených za sebou, což ztěžovalo vypáčení nástrahy z tlamy dravce. Poslední série se dodávají už jen s jedním kroužkem a bohužel i počet barevných odstínů byl redukován.

Použití

Klasický lov na jerky s adekvátní výbavou. Ačkoli je nástraha potápivá, reálně má smysl používat ji na vodách s hloubkou do 2 m.

Lovené druhy ryb

Freestyler je primárně konstruován jako štiková nástraha. Zabere na něj ale i sumec nebo candát s bolenem.

Ideální použití

Dokonalý jerk pro precizní práci v rozlehlejších mělčích lokalitách. Vynikající je tam, kde už si ryby zvykly na chrastící nástrahy s agresivním pohybem.
Při rychlém tažení vzniká jemný kývavý pohyb do stran a takto vedená nástraha je pak použitelná na velké boleny lovící v podjezích daleko od břehu.

Nevýhody

Freestyler vyžaduje pečlivé vedení, kde záleží nejen na rozsahu, ale i dynamice jednotlivých škubanců. Není určen pro nezkušené rybáře, kteří nástrahy jen tahají a nemají cit pro jejich pohyb. Proto se jedná o méně prodávanou nástrahu, která může leckoho zklamat. Je ovšem otázka, zda je toto nevýhoda.
Povrchová úprava vykazuje jen průměrnou odolnost vůči štičím zubům, což je vzhledem k nesporným kvalitám Freestyleru tak trochu škoda.

Oblíbené barvy

Největší silou Freestyleru je dokonalá imitace ryby a proto se u této neozvučené svůdně se pohybující nástrahy vyplatí investovat hlavně do vzorů napodobujících reálné zbarvení ryb – bílá ryba, duhák, okoun, makrela. Legendární je barva imitující bílou rybu se dvěma krvavými šrámy na boku.

img24_59.jpg img24_60.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.