Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Savage Gear 4play Herring

25. dubna 2011 vložil(a) osprey | jerky | 6.704× zobrazeno | 6 komentářů

img23_55.jpg
Savage Gear 4play Herring je jednou z realisticky zpracovaných několikanásobně dělených nástrah (v poslední době velmi oblíbených). Vyrábí se v provedení s lopatkou i bez lopatky – tedy jako jerk i jako klasický wobbler. Tato recenze je věnována bezlopatkové jerkové verzi.

Provedení

Čtyřdílná neozvučená pomalu potápivá nástraha vyrobená z plastu.

Vyráběné velikosti

Nabízí se ve dvou délkách a to 13 cm (21 g) a 19 cm (52 g).

Kvalita dodávaných háčků

Nástraha má skvělé trojháčky Owner ST-36, které (u 19 cm verze) zvládnou i menší sumce.
Rovněž kroužky jsou velice slušné. Jeden z nejlépe "oháčkovaných" jerků na trhu.

Přednosti

Velmi realisticky udělaný jerk, který nechrastí, ale dokáže se velmi přirozeně vlnit a dá se mu vnutit široká škála zajímavých pohybů.
Vysoká kvalita zpracování – od kvality kloubových spojů přes povrchovou úpravu až po použité trojháčky.

Použití

Klasický lov na jerky nebo i běžná přívlač. Nástraha se dá dobře vodit i s pomocí běžného vláčecího prutu – zejména to platí pro velikost 13 cm, ale ani u 19 cm to není problém.
Každá nástraha pracuje optimálně v určité velikosti a pro 4play Herring je touto velikostí 19 cm. Zde se plně rozvine její pohyb. Menší verze je lepší v provedení s lopatkou, její jerková variace se musí k pohybu trochu nutit.

Lovené druhy ryb

Cílovou rybou 19 cm verze je hlavně štika a v určitých případech i další dravci, zejména sumec. Velikost 13 cm je co do možnosti úlovku poměrně univerzální a občas se s ní pokusí popasovat třeba i velký okoun.

Ideální použití

4play Herring v klasickém jerkovém provedení bez lopatky se hodí pro lov ve vodách s hloubkou do 2 m. Je neozvučený a schopný pracovat i při nízkých rychlostech, proto je celosezónně účinný. Dají se s ním prochytat rozlehlejší plochy i dráždit ryba v omezeném prostoru.
Ve své podstatě je to velmi univerzální nástraha použitelná celosezónně v širokém spektru podmínek. Dá se vodit rychle i pomalu, nechat vyklesávat a dá se s ní vydráždit i opatrná ryba.
Protože není zakončena trojháčkem, ale štíhlou ocasní ploutvičkou z plastu, velikostně odpovídá wobblerům kolem 15 cm (respektive 11 cm).

Nevýhody

Jedná se o celkem vyzrálou a dobře řešenou nástrahu, jejíž případná slabá místa si výrobce ohlídal. Zásadní nevýhodu pravděpodobně nemá.

Oblíbené barvy

Nabízí se široká škála asi 17 barev od velmi realistických až po „bláznivé“, kterým dominují bílo červeno černý „koi kapr“ a trochu recesistický „Isotope“, což je jedovatě žluté zbarvení se známými symboly radioaktivního zamoření na bocích.
Při nákupu je dobré vyjít z realistických barev a dokoupit i něco jedovatějšího.

img23_56.jpg img23_57.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Úterý 5. prosince 2017 ve 12:41@ Max007

Dříve jsem nedal dopoustit na zn. Rapala a každému jsem jí doporučoval. Ale od té doby, co jsem vyzkoušel Savage Gear 4play změnil jsem názor. Toto je zlom ve wobleru a přináší 100% v chytání dravců.

Sobota 14. července 2012 ve 13:55@ rybomil 2

Tak 1. „slušná“ ryba po letošním zahájení na tohle monstrum byl karpoš 65, ale za triko.

Středa 4. července 2012 v 18:38® wlada
wlada

Tak po několika měsících s touto nástrahou se konečně dostavila ryba a to rovnou pořádné překvapení /pstruh 34cm/. Snad se dočká i nějaké větší ryby, ale zatím to vypadá marně.

Čtvrtek 10. listopadu 2011 ve 20:44@ rybomil22

Bohužel musím konstatovat totéž, prochytáno dost hodin, asi polovic v noci, ale ryby téměř žádné. Asi zvláštní pohyb, který rybám vadí ? nebo to s touhle nástrahou neumím ? Používal jsem lopatkovou versi.

Neděle 4. září 2011 ve 22:58® petr sally
petr sally

Bohužel musím souhlasit s názorem kolegy kerob.Skvělý chod,ale ryby téměř žádné.

Středa 13. července 2011 v 15:20® kerob
kerob

Chodi fakt super, ale ryby se tomu zatim trochu vyhejbaj…