Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Salmo Slider

25. dubna 2011 vložil(a) osprey | jerky | výrobce: Salmo | 9.100× zobrazeno | 2 komentáře

img22_52.jpg
Polská firma SALMO v roce 2001 zareagovala jako jedna z prvních evropských výrobců nástrah na techniku „jerkování“, která byla známá v zámoří už několik desítek let a dodala na trh několik nástrah, z nichž nejpovedenější je asi právě Salmo Slider. Mezi vyznavači povrchové přívlače tím způsobila opravdovou revoluci.

Provedení

Nástraha je vyrobena z plastu a jedná se o klasický neozvučený jerk typu „glider“ vyráběný v plovoucím a potápivém provedení.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se v plovoucí i potápivé verzi v délkách 5, 6, 7, 10 a 12 cm.

Kvalita dodávaných háčků

Standardní poměrně slušné trojháčky dostačující pro lov všech ryb s výjimkou sumce.

Přednosti

Plochý tvar těla spolu s jeho vyšší hmotností (potápivá verze ve 12 cm váží 70 g) umožňuje daleké náhozy. Jeho chod i vzhled věrně napodobuje živou rybku. Je chráněn silnou otěruvzdornou povrchovou vrstvou, díky níž má celkem dobrou odolnost proti poškození.

Použití

Slider je neozvučený a hodí se jak pro běžnou přívlač tak i troling. Průměrná hloubka zanoření je od 0,5 m do metru. Výrobce udává u některých (potápivých) typů dosažení hloubky až 2 m.
Umožňuje lovit vodní predátory v relativně mělkých místech. Nástraha spolu s osvojenou technikou lovu dokáže vzbudit zájem většiny dravců. Slidery jsou účinné přes den i při večerní přívlači na mělčinách a při tažení pár centimetrů pod hladinou. Vynikající jsou i na prochytání rozlehlejších ploch.

Lovené druhy ryb

Obvykle štika, sumec, bolen a candát. Nejmenší velikosti jsou ale vhodné i k lovu okounů, tloušťů a pstruhů duhových.

Ideální použití

Je to velmi dobrá nástraha na jerkování a to i pro začátečníky, protože má výraznou pohybovou akci a snadno se vodí. Slider je navíc nástrahou, kterou ryby ještě důvěrně neznají (i když to se rychle mění). Zkušení dravci číhající na kořist v mělčích vodách (0,5 – 3 m) na nástrahu velmi dobře reagují a důvěřivě na ni útočí.
Nástraha má dvě pohybové akce – klasický cik cak pohyb, který docílíme škubáním a dále při rychlejším vedení Slider prostě plynule kličkuje do stran, ale s menší amplitudou. Takto rychle vedený Slider bývá atakován boleny.

Nevýhody

Žádné zásadní nevýhody Slider nemá - snad jen někomu by vadila průměrná kvalita dodávaných kroužků a trojháčků. Pro sumčí přívlač je nástrahu nutné „přezbrojit“.

Oblíbené barvy

Skvělé jsou přírodnější odstíny jako je okoun (barva E) a plotice (barva GS). Barevných variant je však celkem 16 a jistě si z nich tu svou vybere každý rybář i dravec.

img22_53.jpg img22_54.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Středa 13. července 2011 v 15:22® kerob
kerob

Perfektni nastraha, zvlast velikosti 10 a 12cm nemaj chybu. Na stiky moje cislo 1.

Neděle 26. června 2011 ve 12:55® HaD
HaD

Skutečně velmi kreativní a účinná nástraha na štiky, sumce, ale i boleny a tlouště. Dokonce i okouny jsme na ně v Laponsku chytali.