Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Izumi Shad Alive

20. dubna 2011 vložil(a) osprey | jerky | 7.034× zobrazeno | 4 komentáře

img20_47.jpg
Izumi Shad Alive je vynikající dělený jerk, který je unikátní v tom, že se vyrábí ve velikostech využitelných pro lehkou přívlač nebo střední přívlač, tak i pro klasické jerkování . Kromě toho existuje ve třech stupních potápivosti. Díky této variabilitě a skvělému chodu, který nabízí široké možnosti vedení, se jedná o vynikající a úspěšnou nástrahu.

Provedení

Jedná se o velmi kvalitně zpracovaný dělený plastový jerk ozvučený kuličkami uloženými uvnitř těla. Tělo nástrahy je tvořeno pěti díly, které do sebe zapadají a jsou spojeny kloubovými spoji.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se ve velikostní škále 5 cm, 8 cm, 12 cm a 14,5 cm.

Kvalita dodávaných háčků

Nejmenší velikosti jsou osazeny jedním trojháčkem v přední části těla, velikost 120 mm má trojháček a dvojháček a největší velikost dva trojháčky. Vyrábí se ve třech modifikacích – v plovoucí, potápivé a super potápivé.
Háčky jsou velmi kvalitní a ostré.

Přednosti

Věrně napodobuje chod živé rybky. Díky několikanásobnému rozdělení těla dochází k plynulému vlnění, které je velmi dráždivé. S nástrahou se dá neskutečně pracovat. Pokud je někdo při lovu hračička, tak to je nástraha přesně šitá pro něj. Má i výborné odhozové vlastnosti a pracuje ihned po dopadu do vody.

Použití

Přívlač a jerkování prakticky na libovolném typu vody s tím, že ideální jsou spíše mělčí partie s hloubkou do 2 m. S nástrahou se dají prochytávat jak rozlehlé plochy, tak je možné hrát si s ní na omezeném prostoru. Vynikající je pro lov podél břehů nebo podél pásů ponořeného rostlinstva.
Je dobré naučit se využívat provedení s různým stupněm potápivosti.

Lovené druhy ryb

Vzhledem k velikostní škále lze ulovit prakticky jakoukoli dravou rybu, zdaleka nejčastěji ale tuto nástrahu (v závislosti na její velikosti) atakují okouni a štiky. Na nejmenší velikosti občas dobře berou i tloušti.

Ideální použití

Izumi se nejlépe hodí k prochytávání pobřežních partií stojatých vod i řek a míst, kde je hodně překážek vystupujících až k hladině. Zajímavý je i lov z lodě kolem vodních rostlin. Dobře také funguje při postupném splavávání v proudu, kdy se nástraha jen tak kolébá tahem vody. Velmi se osvědčují přestávky při navíjení vlasce a pocukávání do různých směrů s odlišnou intenzitou.

Nevýhody

Škála barev by mohla být širší. Zadní dvojháček použitý u velikosti 120 mm se dá s trochou štěstí vyvléct z očka, což může teoreticky vést ke ztrátě ryby. Kdo chce mít absolutní jistotu, může ramínko dvojháčku pojistit ovinutím nití a následně toto místo přelakovat.
Dále nástraha patří k těm dražším a člověk si dost rozmýšlí s ní riskovat, protože častější trhání se prodraží.

Oblíbené barvy

Výrobce vsadil jak na přírodní barvy, tak i barvy agresivnější. S úspěšnými barvami je to podobné jako u jiných nástrah – v čistější vodě se častěji prosazují barvy bílé ryby a okouna, při zákalu nebo u neochytaných ryb mohou výrazněji zabodovat i dráždivě zbarvené vzory.

img20_48.jpg img20_49.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Středa 9. ledna 2013 ve 14:14@ rybomil 2

Úplně 1.seznámení s touto nástrahou, kterou jsem dostal jako prezent bylo překvapující – po cca 3 pokusných proplaváních u břehu, abych zjitil jak moc to jde ke dnu dávám 1. nához a hned štička k 50ti.

Neděle 4. listopadu 2012 ve 12:39@ Jecky

Existují i v 10,5 cm verzi.

Sobota 10. prosince 2011 ve 21:20® dodorider
dodorider

culais> da se koupit v cer bez problemu najed na seznam napis Izumi a najde ti to dost obchodu cena je kolem 330kc za kus, ale opravdu chytaji!

Úterý 5. července 2011 ve 12:03® culais

Kde se dá koupit a jaká je cena.