Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Rapala Original Floating

20. prosince 2010 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Rapala | 6.247× zobrazeno | 2 komentáře

img2_5.jpg
Klasika neumírá. A je to dobře. Tahle Rapala se konstrukčně nejvíc blíží tomu, co starý pan Lauri před lety vyřezal z kusu dřeva. Dnes ji nabídka trhu odsunula poněkud do pozadí, ale některé vlastnosti štíhlého balzového těla jsou natolik specifické, že se tato nástraha nedá přehlížet ani dnes.

Provedení

Plovoucí lehký a neozvučený balzový wobbler klasické konstrukce.

Vyráběné velikosti

5, 7, 10, 13 a 18 cm

Kvalita dodávaných háčků

Rapala Original je dodávána s jemnějšími lehčími trojháčky kvůli preciznímu chodu. Trojháčky nemají problémy s běžnými dravci, ale naprosto se nehodí pro sumčí nebo hlavatkovou přívlač a také větší štiky nebo boleni dokáží občas trojháčky zdeformovat.

Přednosti

Jedná se o nástrahu s velmi decentním chodem, s níž je možno předvádět celou škálu atraktivních pohybů. Dík nenásilné akci je tento model relativně úspěšný i na prochytaných vodách.
Potěší i celkem trvanlivá povrchová úprava.

Použití

Lov v mělčích vodách – stojatých i tekoucích. Dá se s ním také lovit těsně pod hladinou nebo ho dokonce používat jako hladinovou nástrahu. Zároveň jde o jeden z nejlepších typů pro použití s přídavnou zátěží.

Lovené druhy ryb

Vzhledem k široké škále vyráběných velikostí lze tuto nástrahu použít pro lov všech druhů dravých ryb. Nejmenší velikosti jsou použitelné na okouny a tlouště, větší na boleny, candáty a štiky. Osmnácticentimetrový model je vynikající štikovou nástrahou a občas je používán i na hlavatky.
Poněkud slabší výsledky dává Rapala Original při lovu sumce a navíc jsou všechny velikosti menší než 18 cm pro lov této ryby příliš jemně konstruovány a pouhá výměna trojháčků za silnější už negativně ovlivňuje jeich chod.

Ideální použití

- lov v mělčích vodách prostým tažením s využitím základní pohybové akce wobbleru
- vedení krátkým pocukáváním projevující se „skotačením“ wobbleru, které je u tohoto typu dost osobité
- technika „Stop and go“ nad porosty vodního rostlinstva (wobbler se zanořuje jen málo, ale to stačí)
- pocukávání na hladině s krátkými výlety pod ni – ideálně v blízkosti stulíkových porostů, časté přestávky
- noční lov v mělčinách (účinné zejména na candáty)
- solidní bolenová nástraha (rychlejší vedení u hladiny)
- lov u dna za pomoci přídavné zátěže

Nevýhody

Nízká hmotnost omezuje délku hodů. Na mnoha vodách se nedostane do potřebné hloubky. Výhody plně vyniknou až při precizním vedení, takže ze strany začátečníků není tento wobbler často doceňován.

Oblíbené barvy

Prakticky všechny přírodní odstíny – okoun, pstruzi, bílá ryba, štika, modrobílé zbarvení. Z křiklavých barevných kombinací je výborná žlutozelená s černými pruhy (FT).

img2_6.jpg img2_7.jpg img2_8.jpg img2_9.jpg img2_10.jpg img2_11.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Sobota 21. července 2012 v 19:51® wlada
wlada

Na 10cm velkou nástrahu celkem pravidelně chytám boleny kolem 60cm (největší zatím 70) a docela často po něm vyjede i větší parma.

Čtvrtek 28. července 2011 v 9:24® ferdoz

Vyrába sa aj v 3 cm veľkosti, vhodná na pstruhovky