Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Salmo Fatso

20. dubna 2011 vložil(a) osprey | jerky | výrobce: Salmo | 6.735× zobrazeno | žádný komentář

img19_44.jpg
Fatso je jedním z nejznámějších výrobků firmy Salmo a podobně jako ještě o něco známější Slider patří mezi jerky, konkrétně do skupiny označované jako glidery (podle anglického slova glide – klouzat). Právě takový je totiž pohyb nástrahy pod hladinou. Díky jeho výjimečnosti a „neokoukanosti“ zažívají rybáři lovící na nástrahy Fatso napínavé zážitky a úlovky mimořádných ryb. Přinejmenším do té doby, než si na ně šupinatí predátoři zvyknou.

Provedení

Neozvučený plastový jerk typu „glider“ s poněkud zavalitým tělem.

Vyráběné velikosti

Fatso se dodává v plovoucím a potápivém provedení ve velikostech 10 cm a 14 cm. Podle provedení se hmotnost pohybuje od cca 50 do 100 g.

Kvalita dodávaných háčků

Celkem slušné trojháčky bez problémů použitelné na všechny dravce kromě sumce. V případě cíleného lovu této ryby je lepší vyměnit kroužky i trojháčky.

Přednosti

Hlavními přednostmi nástrahy je věrná podoba rybičky a zvláštní plynulý pohyb. Díky nim je při tažení Fatso pro každou dravou rybu velmi přitažlivé. Při vedení metodou „Stop and Go“ je wobler od živé ryby téměř k nerozeznání.

Použití

Pro klasickou přívlač, respektive jerkování, ale i pro trolling v mělčích lokalitách, kam vyjíždějí dravci na lov rybek.
Na každé nástraze je na hřbetě v zadní části nalepená malá samolepka s označením: S (Sinking - potápivá verze) nebo F (Floating - plovoucí verze).
Noří se zhruba do hloubky 0,8 m. Potápivou verzi lze dostat i hlouběji, ale při rychlejším vedení se stejně drží poměrně mělko.

Lovené druhy ryb

Všechny dravé ryby schopné atakovat nástrahu těchto rozměrů – až do trofejních velikostí. Tam, kde je hojná, bude asi nejčastějším úlovkem štika.

Ideální použití

Hlavně letní lov v mělčinách. Zavalitý kompaktní tvar umožňuje dlouhé hody a prochytání rozlehlých ploch.
Výhodou je, že nástrahu může oživit po svém každý rybář. Možností vedení existuje celá řada.
S trochou snahy lze s touto nástrahou lovit i v chladné vodě, pokud jsou ryby v hloubce, kam ji ještě lze dostat.

Nevýhody

Fatso, zvláště ve velikosti 14 cm, je určeno k lovu spíše větších ryb a je tedy nutné používat ho v lokalitách, kde se takové ryby vyskytují. Hmotnost nástrahy (až 100 g) nás nutí použít „těžší“ vybavení a dlouhodobý rybolov s tak těžkou nástrahou může být vysilující. Každá nevýhoda je vykoupena nějakou tou výhodou - Fasto přináší naději na úlovek skutečně velké ryby.

Oblíbené barvy

Úspěšné jsou např. barvy EP a RHP (barva okouna). Zajímavé je i fantastické zbarvení SNO (černooranžové). Při jakémkoliv výběru z 11 druhů barevnách variant ale může rybář zažít příjemné překvapení v podobě útoku trofejního predátora.

img19_45.jpg img19_46.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.