Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Perfektor Super Macho

20. dubna 2011 vložil(a) osprey | jerky | výrobce: Perfekt | 5.986× zobrazeno | žádný komentář

img18_42.jpg
Polsko je zemí, kde existuje obrovská spousta firem vyrábějících nebo prodávajících rybářské náčiní. Jednou z těch málo známých je firma Perfekt. V její nabídce je i několik vláčecích nástrah, přičemž jednou z těch zajímavých je klasický jerk typu glider (pohybuje se do stran) prodávaný pod názvem Perfektor Super Macho.

Provedení

Masivní neozvučená potápivá nástraha, vyráběná dle údajů na etiketě ručně ze dřeva. Jedná se o klasický plochý jerk bez lopatky.

Vyráběné velikosti

Do ČR se u tohoto konkrétního typu dodává jen velikost 13 cm s hmotností 73 g.

Kvalita dodávaných háčků

Poměrně robustní trojháčky nepříliš oslnivé kvality, někdy vyžadují přibrousit už při koupi nástrahy.

Přednosti

Klasický dobře udělaný jerk, který solidně chodí a má celkem slušně vyřešenou míru potápivosti – zkrátka potápí se tak nějak „akorát“, aby se s ním dalo pracovat jak půl metru pod hladinou, tak i ve větších hloubkách – reálně zhruba do 2 m (i když potápivá nástraha se samozřejmě nechá spustit až na dno). Právě rozsah hloubek, v nichž Super Macho podává optimální výkon, dělá z tohoto jerku nástrahu vhodnou pro řadu našich revírů.

Použití

Klasický lov na jerky s adekvátní výbavou. Vzhledem k hmotnosti nástrahy už nedávají experimenty s jejím voděním na klasických vláčecích prutech žádné extra výsledky.

Lovené druhy ryb

Štika, pak štika a opět štika. Nástrahy tohoto typu ale občas vezme i sumec a svou potápivostí je tento jerk vhodný na prolovování proudů, do nichž sumci vytahují za letních veder. Mohl by tedy zajímat i sumcaře. Není ovšem vyloučen ani záběr velkého bolena nebo candáta.

Ideální použití

Je to velká nástraha umožňující daleké hody a prochytání rozsáhlých ploch, ideálně s hloubkou 1-2 m. Protože je tento jerk potápivý, dá se s ním pracovat i při menších rychlostech a sofistikovaně prochytat i prostorově omezená místa, jenom je třeba dávat si pozor na hlučné dopady nástrahy (stanoviště ryby je třeba přehodit a o hodně, protože takovou bombu jí na hlavu hodit nemůžete).
Úspěšností při lovu snese srovnání s jerky slavných značek.

Nevýhody

Zásadní nevýhody nástraha nemá. Jedná se ovšem o klasický produkt malovýrobce. Na českém trhu má omezenou dostupnost (síť prodejen Rybářký ráj na jihu Čech), vzhledem k prodávaným objemům se snadno vyprodá některá barva a pak prostě není. Kvalita háčků je sice dostatečná, ale neoslní, samotný jerk se prodává jen v plastovém sáčku.

Oblíbené barvy

Barevná škála je omezená, asi nejpovedenější vzory jsou bílá ryba a okoun (viz foto).

img18_43.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.