Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

STORM Naturalistic WildEye Roach

8. března 2011 vložil(a) osprey | realistické gumové nástrahy | výrobce: Storm | 5.085× zobrazeno | 1 komentář

img17_41.jpg
Tento velmi realisticky vyhlížející shad z produkce firmy STORM je vynikající měkkou nástrahou ukrývající uvnitř těla olověnou zátěž.

Provedení

Nástraha z měkčeného plastu se silným měkkým tělem a vnitřní olověnou zátěží, osazená pevným VMC jednoháčkem a odnímatelným spodním trojháčkem.

Vyráběné velikosti

K dispozici jsou velikosti 6 cm, 8 cm, 10 cm a 15 cm.

Kvalita dodávaných háčků

Háčky jsou poměrně masivní, zejména hřbetní jednoháček je opravdu bytelný kus železa.

Přednosti

Realistický vzhled a tvar nástrahy s klidným a stabilním chodem dává možnosti použití i ve velmi čisté vodě.
Větší hmotnost dovoluje i daleké hody.
Díky tužšímu tělu si nástraha zachovává svůj chod i v silněji proudící vodě.

Použití

V různých velikostech je atraktivní nástrahou pro všechny dravé druhy ryb, vhodnou pro lov v jakýchkoli světelných podmínkách od zahájení sezóny dravců až do jejího konce.

Lovené druhy ryb

Štika, bolen, sumec, candát, ale i větší okoun či tloušť.

Ideální použití

Těžší a tužší tělo umožňuje prochytávat i proudné a hluboké partie.
Jedná se o účinnou nástrahu pro lovení z lodě na jezerech a přehradách.
Realistický tvar těla a barevné provedení dává možnost lovu i v opravdu průzračných vodách.
Houpavým vedením docílíme prochytání celého vodního sloupce a často právě toto vertikální vedení nástrahy přiměje k útoku štiku přivedenou do těsné blízkosti lodě.

Nevýhody

Mohlo by se zdát, že tužší tělo nástraze ubírá na atraktivitě díky omezenému pohybu, ale není tomu tak, právě realistické provedení a klidný pohyb často přesvědčí i opatrného dravce.
Opravdovou nevýhodou je poměrně velký jednoháček, který nezasekne menší ryby.
Spodní trojháček pak zase snáze vázne - i díky větší hmotnosti nástrahy. Při vláčení v místech s členitým dnem, nad vegetací a v mělkých vodách jej lze odstranit a ponechat pouze pevný jednoháček.

Oblíbené barvy

Perfektní je napodobenina bílé ryby (plotice - roach), další odstíny pak napodobují okouna, štiku, pstruha, lososa, ale i sardinku či slunečnici pestrou atd.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Pátek 23. prosince 2011 ve 23:57® Takira

Dobrá nástraha, funguje. Bohužel jsem nesehnal tento tvar v kombinaci červená/bílá.Pří­rodní barva super, ale tamto byl jed. Nevím už, kde jsem k tomu přišel, nicméně je červenobílá nesehnatelná.