Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Salmo Frisky

5. března 2011 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Salmo | 5.860× zobrazeno | žádný komentář

img15_37.jpg
Frisky je unikátní wobler, který je součástí nabídky polského Salma od roku 2006. Jedná se o velmi účinnou nástrahu, obzvláště pak v letních měsících, kdy se nejlépe využijí její vlastnosti, zejména agresivní akce a pomalá stoupavost.

Provedení

Dvoudílný neozvučený plovoucí wobler buď s kratší zalomenou lopatkou pro mělké zanoření nebo s delší rovnou lopatkou pro hluboké zanoření.

Vyráběné velikosti

Buď 5 cm nebo 7 cm.

Kvalita dodávaných háčků

Trojháčky běžné kvality.

Přednosti

Agresivní chod typický pro nástrahy Salmo si nástraha udrží i při pomalé rychlosti vedení. Pozvolné stoupání wobleru dovoluje u hluboko potápivé verze přerušované vedení nástrahy v celém vodním sloupci, zatímco u mělce potápivé verze umožňuje atraktivní vedení wobleru těsně pod hladinou.
Pozitivně lze vnímat i realistický tvar rybího těla a širokou barevnou škálu od přírodních barev po opravdu výrazné dráždivé odstíny.
Díky mohutnější hlavní části wobleru a kratší koncové části nemůže dojit k zachycení trojháčků při nahození nebo vedení nástrahy, což se může občas přihodit s klasickými dvoudílnými wobblery jiných značek.

Použití

Velmi široké od vláčení v mělkých příbřežních partiích až po klasickou přívlač na hlubší vodě.
Účinný je i při noční přívlači.
Je optimální nástrahou pro lov v proudných vodách, může se s ním vláčet jak po proudu, tak i napříč či proti proudu.

Lovené druhy ryb

Skvělý na štiku, candáta, případně menší sumce. Neodolá mu však ani tloušť či pstruh.

Ideální použití

Ideální nástraha na mělčí vody či vody s hodně členitým dnem – po nárazu do překážky stačí přerušit navíjení a nechat nástrahu vystoupnout.

V mírném proudu skvěle pracuje na místě a je možné s ním i couvat či jej nechat křižovat proudem.

Je velice vhodný pro přerušované vedení, kdy nástraha během přestávek stoupá k hladině.

Při pomalém vedení je možné čeřit hladinu a věrně tak představovat raněnou rybku.

Nevýhody

Při rychlejším tažení je díky výrazné pohybové akci zkušenějšími rybami identifikován jako umělá nástraha a odmítán, navíc při tažení silným proudem může dojít k převracení wobbleru na bok.

Oblíbené barvy

Dobře fungují například světlejší přírodní odstíny představující bílou rybu (RD, SBO), do kalných vod pak fluorescenční barvy (GT, FI).

img15_38.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.