Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Redbass SB (ripper)

15. března 2015 vložil(a) HaD | rippery | výrobce: RedBASS.cz | 2.785× zobrazeno | žádný komentář

img112630.jpg
Pod označením SB se v nabídce Redbassu ukrývají hned dvě nástrahy. Jednak velký smáček a také tento ripper, kterému jsou věnovány následující řádky. Ripper SB je na trhu krátce, proto je zatím dle mého mínění nedoceněný. Jde o větší nástrahu s poměrně zajímavými proporcemi jednotlivých částí. Tělo nástrahy je vyšší, z boků zploštělé. Na něj navazuje poměrně dlouhý ocasní nástavec zakončený klasickým kopytem. To zajišťuje, že kromě klasického chodu známého u většiny kopyt se nástraha při vedení naklání do boků a umožňuje chod i při velmi pomalém vedení, které je v mnoha situacích neocenitelné.

Text a foto: Skwor

Provedení

Provedení: Vyšší z boků plochý ripper s delší ocasní částí. Realistický vzhled podporují detaily na povrchu nástrahy, jako jsou velké 3D oči a náznak šupin a skřelí.

Vyráběné velikosti

Nástraha není v prodeji dlouho, původně nabízená velikost 11,5cm byla v poslední době doplněna o větší modely 13,5 a 15,5cm.

Kvalita dodávaných háčků

SB má velmi klidný přirozený chod. Nástrahu využijeme například pro lov v prochytánaných vodách, svou silnou stránku ale projeví i v chladné vodě před zámrzem.

Použití

Ripper se hodí pro lov jak na stojatých, tak i tekoucích vodách. Lze jej využít jak s klasickou těžkou hlavou pro lov v hloubce, tak i s poddimenzovanou gramáží jigové hlavičky pro pomalé vedení v mělkých partiích.

Lovené druhy ryb

Nástraha je určena především pro lov větších dravců jako je štika a candát. Výborně se hodí pro lov zarostlých příbřežních částech švédských jezer. Největší velikost s těžkou hlavou najde své využití i při mořském rybolovu.

Ideální použití

- Lov propadem s těžkou hlavou na hlubších vodních plochách
- Pomalé vedení s lehkou hlavičkou na mělčinách

- Velmi pomalé vedení v chladné vodě koncem roku

Nevýhody

Nástraha je poměrně dlouhá, je zde proto jisté riziko ukousnutí ocásku při opatrném záběru.

Oblíbené barvy

Přirozený chod ripperu doplňuje i barevná škála, která obsahuje několik nenápadnějších odstínů, s nimiž si vystačíme ve většině situací. Všechny barevné variace tvoří přímo probarvený materiál. Není zde použit barevně upravený povrch, který se u jiných nástrah často při delším používání setře.

img112631.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.