Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Smáček Redbass FAS

12. března 2015 vložil(a) HaD | smáčci | výrobce: RedBASS.cz | 2.235× zobrazeno | žádný komentář

img112632.jpg
Ještě před několika lety byl často problém smáčky vůbec sehnat. Dnešní nabídka je bohatá a proto už i v oblasti smáčků můžeme volit z různých, pro tento typ nástrahy méně typických tvarů. Smáček FAS z dílny Redbassu je jedním z nich.

Text a foto: Skwor

Provedení

Gumová nástraha tvarově na pomezí mezi smáčkem a kopytem. Mohutnější, vespod po okrajích vroubkované, tělíčko přechází do dlouhého velmi jemného ocasu zakončeného jednoduchým lehce zploštělým ocáskem. Právě díky robusnějšímu tělíčku nástraha i přes velmi měkký materiál vydrží víc, než některé klasické tvary smáčků.

Vyráběné velikosti

5,5 a 8 cm

Přednosti

Díky originálnímu tvaru těla jiný pohyb než u většiny klasických smáčků. Za výhodu lze označit i kvalitní zpracování nástrahy s 3D očima.

Použití

Jako ostatní smáčci nabízí mnoho možností prezentace. Možný je jak lov klasicky s jigovou hlavičkou, zátěží před nástrahou, tak i využití při drop shotu či s moderními přívlačovými montážemi.

Lovené druhy ryb

Menší velikost je oblíbená u okounů, troufne si na ní i větší pstruh či tloušť. Větší model najde zalíbení i u štik a candátů, většinou však díky velikosti nástrahy jde o ryby menší.

Ideální použití

Svým tvarem i chodem se od většiny klasických smáčků lehce liší, proto je vhodný pro lov na prochytávaných revírech.

Nevýhody

Snad jen obligátní materiál náchylný k poškození dravčími zuby. Možná by stálo za úvahu rozšířit nabídku o model v červené barvě, který zde chybí.

Oblíbené barvy

Smáčková klasika – zelená, modrobílá i méně nápadné přírodní odstíny. Větší velikost je nabízena ve více barevných variacích. U menšího modelu chybí například oblíbený sytě zelený vzor. Barevná škála ale všechny základní vzory obsahuje a stačí do většiny situací.

img112633.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.