Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Salmo Li´l Bug

29. prosince 2014 vložil(a) HaD | hladinové nástrahy | výrobce: Salmo | 2.230× zobrazeno | žádný komentář

img111311.jpg
Brouk od Salma je na trhu už asi dva roky. Přesto se o něm zatím moc nemluví. Podobné hmyzí woblery nabízí více polských firem, některé z nich jsou na ně dokonce specializované jako například Stepanowa. Zařazení malého wobleru pro lov těsně pod hladinou do nabídky největšího tamního výrobce woblerů bylo jen otázkou času.

Provedení

Plastový hladinový wobler zavalitého tvaru. Lil bug má lopatku, ta zde ovšem neslouží k potopení, ovšem pouze k rozkmitání nástrahy. V těle wobleru se navíc nachází pohyblivá zátěž pro lepší odhozové vlastnosti miniaturní nástrahy.

Vyráběné velikosti

2 a 3 cm plovoucí wobler s poměrně vysokou vahou (2,8 a 4,3 gramů). Za to může hlavně zátěž v nástraze, která umožňuje nečekaně dlouhé náhozy.

Přednosti

Jde o poměrně originální a neokoukanou nástrahu. Už jen samotné shánění hladinové nástrahy podobné velikosti pro ultra lehkou přívlač není jednoduché. Výhodou je také už zmíněný daleký dolet nástrahy.

Použití

Lehká a ultra lehká přívlač na mělčinách a kolem břehů. Své využití najde hlavně na řekách, je však využitelný i na některých stojatých revírech.

Lovené druhy ryb

Jde především o nástrahu pro tlouští přívlač. Svůj zájem projeví i okouni, pstruzi nebo menší boleni. Větší velikost není problém prezentovat ve vodě na slabém lanku, ale i přesto se o klasickou štičí nástrahu nejedná.

Ideální použití

Lov na mělkých revírech, nebo v místech se zarostlými zastíněnými břehy. Nástrahu vedeme plynule tak, aby se za ní na hladině dělala vlnka. Při lovu velkých opatrných tloušťů je možné i vedení se zastávkami a následným znovurozpohybováním wobleru.

Nevýhody

Účel Li´l Bugu je definován poměrně jasně a v tomto ohledu mu asi není co vytknout.

Oblíbené barvy

Můžeme volit mezi několika umírněnými přírodními odstíny a také výraznějším vzorem berušky.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.