Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Savage gear soft4play

29. srpna 2014 vložil(a) HaD | realistické gumové nástrahy | výrobce: Savage gear | 3.186× zobrazeno | žádný komentář

img109233.jpg
Realistické vláčecí nástrahy zažívají v dnešní době skutečný boom. A netýká se to jen woblerů. Jednou z těch, které jsou na trhu už delší dobu, jsou realisticky vyhlížející swimmbaity Soft 4 play od dánského Savage gearu. Nástraha navíc umožňuje variabilní možnosti nastražení, což zvětšuje škálu možností, kdy se dá použít.
Text a foto: skwor

Provedení

Gumová nástraha ve tvaru skutečné rybky. Zakončení je ve tvaru klasické ocasní ploutve. Nástraha je na několika místech zeslabena, díky těmto „kloubům“ má velmi přirozený pohyb, který může připomínat chod vícedílných woblerů.

Vyráběné velikosti

8 cm, 9,5 cm, 13 cm, 19 a 25 cm

Přednosti

Realistický vzhled i pohyb a možnost variabilního nastražení této gumy.

Použití

Vcelku variabilní, závisí na způsobu nastražení gumy. Menší velikosti je možné nastražit na klasickou jigovou hlavičku a lovit s nimi podobně jako se smáčkem. Pro nastražení větších velikostí dodává Savage gear několik rozdílných systémků, které umožňují lov v různých sitacích. Například včetně zarostlých vod.

Lovené druhy ryb

Hlavně štika, ve všech velikostech. Na menší velikosti často útočí až překvapivě malé ryby. Nejmenší velikosti jsou poměrně oblíbené u okounů, případně candátů.

Ideální použití

Klasická štičí přívlač hlavně na mělčích vodách. Stejně jako je variabilita co se týče možností nastražení, i samotný lov z velké části závisí na fantazii rybáře.

Nevýhody

Oproti jiným gumám o hodně vyšší cena. Není to také nástraha pro začátečníky, přijít na výhody, které Soft 4 play nabízí, vyžaduje jisté zkušenosti.

Oblíbené barvy

Barevná škála nabízená firmou Savage gear se často mění. Stále jsou však v nabídce vzory bílé ryby, okouna i výraznější odstíny.

img109234.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.