Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Illex RS – 225

1. června 2014 vložil(a) HaD | | 2.513× zobrazeno | 1 komentář

img107058.jpg
Přiznám se, že jsem poměrně dlouho hledal optimální využití pro tento wobbler. Nakopla mě až rybářská výprava do Mongolska. Zkoušel jsem s nástrahou protahovat tažné hluboké jámy. Velice mě překvapilo, že na wobbler určený hlavně k lovu okounů, reagovali více lenoci. Musel jsem s ním vyzkoušet i naše vody...

Text a foto: David Maixner

Provedení

Jako ostatní wobblery značky Illex, je i model RS-255 vyrobený z plastových skeletů. Uvnitř nástrahy je několik komor s vyvažovacími kuličkami, které vytvářejí při pohybu poměrně výraznou zvukovou kulisu. RS-225 je opravdu plný života! Nástraha je osazena párem trojháčků, které nástrahu perfektně vyvažují. Při odstranění jednoho nebo druhého však k žádné újmě na chodu nedochází.

Vyráběné velikosti

Illex RS-225 se vyrábí v délce 61 mm a hmotnosti 10 g.

Přednosti

Konstrukčně je vytvořen jako plovoucí wobbler. Jeho hmotnost umožňuje daleké hody. Musí se však nahazovat s citem, aby nedošlo k příliš hlučnému dopadu nástrahy na hladinu. Položená lopatka naznačuje, že se zanořuje velice rychle. Osobně se snažím prohazovat tůně kolmými hody ke druhé straně a snažím se nástrahu dostat ke dnu a pomalým tahem propátrám celou tůň. Nebo nahazuji po vodě dolů na konec tůně a přitahuji pomalu proti vodě. Velice dobře se také ochytávají prostory za velkými balvany. Na stojácích se s ním dá propátrat sloupec i okolí dna.

Použití

Nejčastěji s ním lovím na větších vodách lososovité ryby. Nástraha ovšem výborně funguje i na okouny, pro které je původně vytvořená. Neodolá tloušť a štika. RS-225 se v pohodě dostane do hloubky kolem dvou metrů a v proudu i o něco hlouběji. Mělčí vody s ním nemá smysl moc prochytávat, snad jen s výjimkou silných proudů, kde ho lze velmi dobře udržet.

Nevýhody

Díky svému ponoru ho není problém nechat v nějaké vázce, ale to k přívlači prostě patří…

Oblíbené barvy

Model RS-225 nenabízí nijak rozsáhlou škálu barev, spíš jen kopíruje klasické vyzkoušené barvy. Osobně mám nejraději provedení Tanago a Perch. Je zajímavé, že barva perch (okoun) funguje na pstruhy. Mají ho rádi větší potočáci i nasazení duháci.

img107059.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Neděle 1. června 2014 v 19:29® peloš

Je to povedenej wobler, na okouny všemi parametry ideální. Zkoušel jste někdo na „pruhovaný“ i to červený provedení?