Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Rapala super shad rap

30. května 2014 vložil(a) HaD | woblery | výrobce: Rapala | 3.895× zobrazeno | žádný komentář

img107056.jpg
Vzhledem k úspěchu modelu shallow shad rap zařadila Rapala do své nabídky zvětšenou verzi tohoto wobleru, který je již roky stálicí v jejím sortimentu. Oproti menšímu kolegovi je nástraha značně robusnější a liší se i pohybem. Zatímco menší velikosti SSR výrazně pracují zadní částí wobleru, Super Shad Rap jede vodou s pomalými výkyvy do stran.

Text a foto: skwor

Provedení

Robusní balzový neozvučený wobler pro lov velkých ryb s dvojicí silných trojháčků s mořskou úpravou

Vyráběné velikosti

Pouze velikost 14cm vážící 45g. Občas jsou k sehnání i poslední kousky v potápivém provedení, které váží 71g

Kvalita dodávaných háčků

Silné stříbrně zbarvené trojháčky, vhodné i pro lov trofejních ryb nebo mořský rybolov.

Přednosti

Výrazný kývavý chod s výkyvy do stran klasické balzové nástrahy. Konstrukce wobleru je dimenzována i pro souboje s velkými dravci.

Použití

Trolling i klasická přívlač na revírech, kde lze očekávat úlovek kapitálního dravce.

Lovené druhy ryb

V našich zeměpisných šířkách hlavně štika. Ta si na tento wobler často vyšlápne i překvapivě malá. Dále sumec, vyjímečně velký candát. Jde o oblíbenou nástrahu pro rybolov v zahraničí. Ať již štičí přívlač ve Skandinávii, tak pro lov tajmenů v Mongolsku, nebo Nilských okounů v Egyptě.

Ideální použití

Klasická přívlač i trolling. Wobler sám o sobě je také poměrně masivní kus balzy, který rychle stoupá k hladině. To se dá využít, když nástrahu vedeme v blízkosti vodní hladiny a občas ji necháme na ní vynořit. Tato metoda je známá pod označením „dračí zub“.

Nevýhody

Jde o natolik specifickou nástrahu, že je těžké hledat nějaká negativa. Účel, pro který byla vyrobena, plní bez problémů.

Oblíbené barvy

Jako u většiny velkých woblerů, i zde tvoří většinu nabídky výrazně pruhované vzory. Jinak je to poslední model, který se stále vyrábí v dnes již legendární barvě RFSH.

img107057.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.