Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Twister Berkley Ripple grub

26. května 2014 vložil(a) HaD | twistery | výrobce: Berkley | 2.732× zobrazeno | žádný komentář

img107055.jpg
Nejeden lovec touží po velkých rybách. K tomu je ale nutné změnit kompletně výbavu. Spoustu let už jezdím vláčet do Norska. Nevyrazil bych tam bez velkých twisterů, ripperů a smáčků! Jedním z mých favoritů na výpravách k Atlantiku je twister Ripple grub od firmy Berkley.

Text a foto: David Maixner

Provedení

Twister je vyroben z měkké pružné gumy. Tělo je příčně drážkováno, ocásek je poměrně dlouhý, ale tenčí - jeho rozvlnění probíhá i při velmi pomalém tažení. Přestože vypadá poměrně křehce, vydrží poměrně dost záběrů i zdolávaček ryb. Unikátní chod velmi ovlivňuje i tvar nálitku olověné hlavičky.

Vyráběné velikosti

Twistery Ripple grub se vyrábějí ve velikostech 8 – 16 cm.

Přednosti

Předností je jednoznačně „rajcovní“ pohyb nástrahy i při ultrapomalém vedení. Ne každý rybář umí nástrahu vést aktivně, tj. pocukávání špičkou. Ripple grup šlape vyzývavě i při pouhém pomalém přitahování nade dnem nebo ve sloupci. Přesto stojí zato vyzkoušet proměnlivou intenzitu vedení.

Lovené druhy ryb

Škála použití je velmi široká! Pro mě je opravdu nejjlepší použití twisterů Ripple grub v moři při lovu všech druhů tresek a také halibutů. Po zahájení přívlače na mimopstruhových revírech se hodí na candáty, štiky a sumce. Prostě je stále co zkoušet...

Ideální použití

: Jednoznačně k střední a těžké přívlači. Ten, kdo hledá velké ryby v moři, přehradách nebo v hlubokých řekách, u toho si Ripple grup své místo v boxu a na šňůře určitě najde!

Nevýhody

Přiznám se, že jsem žádnou neshledal.

Oblíbené barvy

Twistery Ripple grup jsou vyráběné v klasických a osvědčených barvách, které se samozřejmě dají uplatnit i ve sladkých vodách při lovu sumců, candátů a štik. Nejvíce se mi osvědčily odstíny černobílé nebo fluozelené. V mělčích mořských úsecích však bylo nutné přemýšlet o barvě, přirozenost byla na prvním místě.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.