Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Smáček Gunki Still Gun

23. května 2014 vložil(a) HaD | smáčci | výrobce: Gunki | 3.044× zobrazeno | žádný komentář

img107054.jpg
Moje obliba v chytání na smáčky mě přivedla k novinkám od firmy Pezon&Michel pro rok 2012, konkrétně k sérii „gumáků“ nazvanou příznačně Gunki. Nečekal jsem, že výrobce přijde s takovým množstvím modelů, jejich velikostí a barev. Od začátku vláčecí sezóny na pstruhových vodách jsem s nimi dosahoval nečekaných úspěchů a to byla hlavní sezóna ještě přede mnou...
Text a foto: David Maixner

Provedení

Smáčci Gunki Still Gun jsou vyrobené nejmodernější technologií z nejpružnějšího plastu. Měkké tělíčko je o něco robustnější, než u klasického smáčku a rychle se zužuje k rozvětvenému ocásku. Pohyb nástrahy je tak živější a přirozenější. Všechny výrobky Gunki jsou napuštěny speciálním aromatickým přípravkem lákajícím dravé ryby. K poctivějším záběrům určitě dopomáhají i realistické 3D oči.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se ve velikostech 6, 9 a 12,5 cm.

Přednosti

Na smáčcích mám rád jejich ohromné množství využití. Přiznám se, že mám nejraději klasickou metodu se smáčkem osazeném přímo na jiggové hlavičce. Dříve jsem rád chytal i se zátěží před gumkou. V současnosti nedám dopustit na drop-shot. Díky vyráběným velikostem nástrah je možné dost experimentovat. Nerad zůstávám u jediné nástrahy a během lovu jich vyměním spoustu. Tak se dá optimálně reagovat i na změnu hloubky a sílu proudu, současně se změnou hmotnosti hlavičky.

Použití

Nové Gunki smáčky jsem používal hlavně při lovu pstruhů na tocích. Při vhodně zvolené zátěži je možné prolovit všechny partie řek a pstruhům se nástraha velmi líbí. Na stojatých vodách s nimi chytám hlavně duháky. Pokud měli náladu, tak smáčky Still Gun atakovali velice agresivně. Jsem pevně přesvědčený, že doprovodná pachová stopa nástrah má svůj smysl a účinek. Nejednou jsem se o tom přesvědčil při chytání z belly boatu, kdy dravci nebyly extra aktivní. Po změně nástrahy na smáčky Gunki okouni i štičky reagovali velice dobře. Lovil jsem na jemnější prut do 10 g s Nanofilem. To je další povedené spojení - proměňování záběrů se vyznačovalo vysokým procentem úspěšnosti…

Lovené druhy ryb

Tato nástraha má široké spektrum použití. Menší velikosti jsou perfektní k lovu pstruhů obecných i duhových. Na mimopstruhových vodách je ideální k lovu štik, okounů a candátů. Dokonce mě velmi mile překvapil i zájem větších tloušťů za silného větru, kdy se téměř nedalo lovit s wobblery.

Nevýhody

Jedinou nevýhodou, která je asi společná všem měkkým nástrahám je snadné mechanické poškození od ostrých zubů dravých ryb.

Oblíbené barvy

Nejvíce se mi osvědčily barvy: white flash, natural grey a fluo yellow.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.