Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Smáček Orca

27. února 2014 vložil(a) HaD | smáčci | výrobce: Vlacej.cz | 2.515× zobrazeno | žádný komentář

img105165.jpg
V nadídce sokolovské firmy vláčej.cz je několik druhů smáčků. Šesticentimetrová Orca s netradičním tvarem tělíčka se řadí k těm menším určeným spíše pro lehkou a ultralehkou přívlač.
Text a foto: skwor

Provedení

Gumová nástraha, která se tvarově částečně liší od většiny smáčků na trhu. Tělíčko je oválné a pozvolna přechází do delšího štíhlého ocásku zakončeného rozvětveným „véčkovým“ ocáskem. Po barevné stránce jde spíše o jednodušší nástrahu, která má ale propracované detaily jako ploutvičky.

Vyráběné velikosti

Jediná velikost a to 6 cm.

Přednosti

Měkký, ale přesto poměrně výdržný materiál, ze kterého je smáček vyroben. Navíc jde o tvarově poměrně vyjímečnou nástrahu, která může být na některých vodách neokoukaná. Zaujmou také detaily na nástraze jako například hřbetní ploutvička. Plusem je i příznivá cena.

Použití

Co rybář, to jiný způsob prezentace nástrahy. Hodí se pro klasickou přívač s jigovou hlavičkou, montáž se streamerovým háčkem a zátěží na vlasci nebo pro drop shot. Jde také o velmi dobrou nástrahu pro vertikální přívlač.

Lovené druhy ryb

V první řadě okoun a candát. Své využití najde i u tloušťů a salmonidů. Občas najde zalíbení u štik a bolenů, díky velikosti nástrahy se ale většinou jedná o menší ryby.

Ideální použití

Lov menších ryb lehkou přívlačí na stojatých i tekoucích vodách.

Nevýhody

Nic zásadního. Orca je vcelku univerzální smáček pro jemnou přívlač.

Oblíbené barvy

Orca je v nabídce ve čtyřech základních barvách. Při koupi většího množství nástrah je možnost domluvit si vlastní barevnou mutaci.

img105166.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.