Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Rapala flat rap

27. února 2014 vložil(a) HaD | woblery | výrobce: Rapala | 3.600× zobrazeno | 1 komentář

img105163.jpg
Trend, kterým se Rapala ubírá, je vidět na první pohled. Plastové, lesklé a často ozvučené woblery hrají prim. Proto před pár lety na trh uvedený balzový Flat rap působil jako návrat ke kořenům. Jde o téměř plochou nástrahu, určenou pro lov v horní vrstvě vodního sloupce. Při chodu se jemně naklání do stran a poměrně věrně imituje přirozenou kořist dravce.
Text a foto: skwor

Provedení

Balzový neozvučený štíhlý wobler s téměř plochým tělíčkem a velmi malou trojúhelníkovou lopatkou.

Vyráběné velikosti

6, 8, 10 a 16cm.

Kvalita dodávaných háčků

Dostačující pro běžnou přívlač s vyjímkou lovu sumce. S jeho lovem se ale u Flat rapu moc nepočítá.

Přednosti

Jde o poměrně specifickou nástrahu pro letní lovy v místech, kde se pod hladinou pohybuje odrostlý potěr. Jako u všech Rapal jde o kvalitně zpracovanou nástrahu. V některých aspektech může připomínat klasický Original floating, nebo už nevyráběný plastový Long casting.

Použití

Vzhledem k pracovní hloubce wobleru jde o nástrahu vhodnou na letní lovy do míst, kde se pod hladinou ukazují hejna slunících se ouklejí. Své využití najde jak na tekoucích, tak stojatých vodách.

Lovené druhy ryb

Nejčastějšími úlovky jsou bolen, tloušť, okoun a štika. Jemný chod se na některých revírech zamlouvá i candátům.

Ideální použití

Flat rap funguje už při plynulém tažení vodou. To může být i poměrně rychlé, pokud je naším cílem bolen. Při pocukávání špičkou prutu wobler svým plochým tělem hází odlesky do stran, což může v mnoha situacích působit poměrně přirozeně. Úspěšný je také lov metodou stop – go, kdy se nástraha chová podobně.

Nevýhody

Přece jen jde o poměrně lehkou nástrahu, takže na delší náhozy není Flat rap úplně optimální. Jinak účely, pro které byl vyroben, plní bez větších obtíží.

Oblíbené barvy

Většina odstínů v nabídce tvoří světlejší vzory, obvykle s tečkou uprostřed (S, SB, CLN). Klasikou jsou vzory napodobující okouna a pstruhy.

img105164.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Čtvrtek 30. října 2014 ve 14:42® skwor
skwor

Trochu doplním sám sebe :-) V katalogu na rok 2015 už tahle nástraha není.